pr123

Neznáte jak, nebo čím nahradit olej na řetěz u kola?

Neznáte jak, nebo čím nahradit olej na řetěz u kola? Hledám něco lehce dostupného, díky.

Náhražka oleje na řetěz u kola

Nejlepší odpověď
briketka10

Je možné použít nějaký bio olej.

Kaitáne já si to nemyslela a jinak mám
stejný názor, jako gecco prostě ten olej
se dá použít krátkodobě a potom se musí
koupit orginální mazivo v Mototechně to
je jasné 😁

Doplňuji :
příspěvek z Diskuze :
raceman 25.7.2009 17:56

bio olej samozrejme :D
http://www.bike-forum.cz/forum/ma­zani-retezu-repkovy-olej-aditiva.html

Další odpovědi
gecco

Krátkodobě jakýkoli tuk – stolní olej, sádlo, ložiskovou vazelínu…
Ale pak to musíš umýt (některé tuky schnou a lepí, jiné nejde dostatečně utřít a pak chytají prach) a promazat konkorem…
😉

ptáč

Proč všichni doporučujete mazání řetězu? Domníváte se, že řetěz déle vydrží, nebo že se jede líp? Od dob, kdy je vedle sebe nakládáno víc jak 5 koleček u přehazky, možná víte, že se snížila životnost řetězu. Nemá s tím mazání moc společného. Jen články řetězu jsou jiné. Dřív byly plíšky rovné, dnes jsou lisem ohnuté, aby byl řetěz tenčí. Po ujetí nějaké vzdálenosti se řetěz natáhne. Natahnou se ty články, jsou tenčí, než je dělali kdysi. Mazání je jen kvůli dobrému pocitu a aby nebylo slyšet pískání nebo vrzání. Stejně se řetěz musí vyměnit, když je slyšet ráz, nebo přeskakuje. Mazání řetězu neprodlouží životnost. Olej na vzduchu tvrdne a je jako lepidlo, lepší je vazelína.

lexx

nejdřív vyprat v technickém benzínu, odstrání zbytky starého maziva a potom libovolný minerální volejíček, v nouzi i ten na šicí stroje

kablik

já používám W40…