Miroslavst

Nabíjel jsem akumulátor do akuvrtačky, rozbila se mi nabíječka a baterka teď syčí-co s tím?

Rozbila se mi nabíječka 18V baterie na akuvrtačku a tak jsem to nabíjel nabíječkou na auto. Z baterky teď nějak syčí. Je to zničený nebo bude fungovat? Pálí jak čert.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Když baterka syčí, tak v ní něco vře a tlak uniká spáramami.

Baterku odložte ve do kontejneru na NEBEZPEČNÝ odpad a kupte si novou. používat takovou baterii by byl hazard.

Další odpovědi
anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=I95jiR3­0hIc&feature=re­lated

mosoj

Když syčí holt se jí to nelíbí. Moc ji to pálí. Vyhodit.
Škoda že se zde každému radí že se má nabíjet proudem 1/10 kapacity. Ty běžné akubaterie do nářadí mají tak 1,2 – 1,5 Ah.
Profi pak 2 – 3,5 Ah.
Takže nabíjecí proud cca 150 – 300 mA. Kde to nastavíš na autonabíječce, pokud není automatická a určená i k nabíjení malých AKU do 4 Ah.

Nedávno jsem podobnou nabíječku kupoval u Lidla za 500 kč a supr. Jinde za podobnou chtěli až 2000 Kč. U 18 V by byl ale stejně problém s napětím, ale tak 60% by to nabilo.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil, že akubloky pro nářadí ( mají to i aku pro mobily, foťáky atd) mají vyvedeny tři vývody. Ten třetí je měření teploty a ochrana proti přehřátí.
Ta ochrana je uvnitř toho akubloku a při velkém zahřátí odpojí akublok od nabíjení.