Avatar uživatele
Miroslavst

Nabíjel jsem akumulátor do akuvrtačky, rozbila se mi nabíječka a baterka teď syčí-co s tím?

Rozbila se mi nabíječka 18V baterie na akuvrtačku a tak jsem to nabíjel nabíječkou na auto. Z baterky teď nějak syčí. Je to zničený nebo bude fungovat? Pálí jak čert.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT před 4825 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Když baterka syčí, tak v ní něco vře a tlak uniká spáramami.

Baterku odložte ve do kontejneru na NEBEZPEČNÝ odpad a kupte si novou. používat takovou baterii by byl hazard.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=I95jiR3­0hIc&feature=re­lated

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Když syčí holt se jí to nelíbí. Moc ji to pálí. Vyhodit.
Škoda že se zde každému radí že se má nabíjet proudem 1/10 kapacity. Ty běžné akubaterie do nářadí mají tak 1,2 – 1,5 Ah.
Profi pak 2 – 3,5 Ah.
Takže nabíjecí proud cca 150 – 300 mA. Kde to nastavíš na autonabíječce, pokud není automatická a určená i k nabíjení malých AKU do 4 Ah.

Nedávno jsem podobnou nabíječku kupoval u Lidla za 500 kč a supr. Jinde za podobnou chtěli až 2000 Kč. U 18 V by byl ale stejně problém s napětím, ale tak 60% by to nabilo.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil, že akubloky pro nářadí ( mají to i aku pro mobily, foťáky atd) mají vyvedeny tři vývody. Ten třetí je měření teploty a ochrana proti přehřátí.
Ta ochrana je uvnitř toho akubloku a při velkém zahřátí odpojí akublok od nabíjení.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek