kopretinka

na logopedii nám doporučily odstranění nosních mandlí

dobrý den chci se zeptat na logopedii nám doporučily odstranění nosních mandlí a nastřižení uzdičky z duvodu špatné výslovnosti nemáte s tím někdo zkušenost?Románkovi jsou 4 roky a také trpý časo rýmou.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zajděte na ORL,konzultujte to s lékařem,zda je to v případě vašeho syna nutné,pokud řekne,že ne,tak kontaktujte jiného logopeda a zeptejte se na jeho názor..nastřižení uzdičky bych také ještě pro jistotu kontultovala s dalším logopedem..

Další odpovědi
Nave

tak mě trhali nosní mandle asi ve3letech-byla jsem často nemocná.nosní mandle dorustaji dětem ano v dospělosti nevím jak to je.znovu mě pak dorostli a byla jsem znovu asi tak na vytržení s nimi v8třídě.a co se týka uzdičky tak s dcerkou jsem byla cca v1,5 nám ji nastříhavali-špatně by pak vyslovovala atd.je lepší když se jde hned-co nejdříve.

Lucimia

mně také trhali jako malé nosní mandle. Hodně jsem trpěla na záněty dýchacích cest a dýchala pusou. Dnes vše v pořádku.