hohokoko

Na kolik stupňů se pere v pračce bílé prádlo, aby se nesrazilo?

Odpovědi
Dochy

Záleží o jaké prádlo jde. Jde o materiál a jeho zpracování (a o materiálu nic nepíšeš). Bavlna/len zpravidla vydrží i vyvářku. Třeba zrovna spodní prádlo by se mělo z hygienických důvodů prát alespoň na 60 ale přesto se nechá sehnat i takové, které by se kvůli použitým materiálům mělo prát max. na 40.

anonym

Nejen bílé, ale i barevné se může srazit. Myslím, že maximálně na 40°C.