Kelt

Na jakou slavnou osobnost „narážíte“ poblíž svého bydliště?

Může to být socha, název ulice nebo pamětní deska. Třeba kousek je Bezručova ulice, pak má František Palacký sochu atd. Nebo v minulosti to bylo jiné, i to se může počítat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Může být i živá? Přímo v mé ulici potkávám Markétu Irglovou, evropskou osobnost – hudebnici a zpěvačku. Moc lidí ji nezná, ale je to třída.

Další odpovědi
elkon

Třeba pomník J.K. Tyla nebo sousoší Spejbla a Hurvínka. Rodný dům Karla Gotta byl bohužel ke konci války vybombardován.

Daidal

Masaryk kam se podíváš… -_- Ulice, náměstí, sochy, knihovny, školy. Všude! Hrozné.
Alespoň že i Palacký je taky na pár místech.

quentos

František Křižík, František Palacký, Uffo Horn… a Krakonoš.

Rokio

Nedaleko od nás je ulice Palackého.

agentpv

… sám ne sebe …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lilian Nikky

Příspěvek smazán administrátorem.