Vercule

Na jakém principu fungují „chytré“ květináče ? Máte s tím někdo zkušenost s v praxi ?

Odpovědi
Koudy221

Jestli „chytrými“ květináči myslíte samozavlažovací květináče tak samozavlažovací truhlíky a květináče mají zásobu vody v zásobníku. Rostliny ji odtud přitahují pomocí svých kořenů. Zkuste se podívat na https://www.chy­tryvyber.cz/nej­lepsi-samozavlazovaci-kvetinace/

Disraeli

Chytré mobily, chytré tablety, chytrá auta, chytrá domácnost, chytré oblečení, dokonce chytré květináče… jen ty lidi jsou čím dál blbější. :D
https://www.to­xicards.cz/da­ta/cards/fb/chy­tre-telefony-chytre-hodinky-chytre-obleceni-chytra-auta-jen-ty-lidi-jsou-cim-dal-blbejsi-2058.png

Ale sorry, nevím, nemám zkušenost. Mám „normální“ (nebo jak to říct) květiny a rostliny v květináčích, které normálně zalévám. O chytrých květináčích slyším prvně.

elkon

Není nad klasiku, maximálně tak baňku s vodou, která se do květináče zapíchne a voda pomalu odkapává. Také záleží na rostlinách, některá potřebuje častější zalévání, jiné stačí jednou za týden.

martan75

Zdravím, chytré květináče v sobě obsahují úsporné LED osvětlení, hydroponický zavlažovací systém, čidla a když máte nějakej komplet, tak i košíčky a další. Docela hezky, stručně a jednoduše to je vysvětlené tady: https://www.led­megrow.cz/inte­ligentni-kvetinace/ . Konkrétně odtud i často věci na pěstování kupuju.

Michálek1245

Jako nevím o tom, že by existovalo něco jako chytré květináče ve smyslu, jaký se popisuje třeba v rámci chytré domácnosti zde. Ale samozavlažovací květináče a truhlíky jsou fakt fajn. Hlavně nemusíte řešit zalévání třeba v momentě, když jedete na dovolenou. A to je jako hodně sympatické a usnadní vám to zařizování.