Malvína

Na jaká zajímavá místa v Mariánských Lázních?

Dobrý večer.
Dali byste mi, prosím, nějaká doporučení na zajímavá místa v Mariánských Lázních, nejlépe dle vlastních zkušeností? Nemyslím tím vyloženě kolonádu, zpívající fontánu apod. To beru samozřejmostí k navštívení. Spíše mám na mysli nějaká zákoutí, místečka, která nejsou tak profláknutá. Cokoliv… Dobrá restaurace, která stojí za vyzkoušení nebo něco, co jste sami objevili. Plánuji tam v brzké době dovolenou a ráda bych si odtud odnesla co nejvíce zážitků 🙂
Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
da ny

Park Boheminium, výšlap serpentinami do kopce nebo tam jede i MHD:
https://www.bo­heminium.cz/
Je tam nově zrekonstruovaný bývalý hotel Krakonoš. Krakonoš se jmenuje nyní jen „horský“ hotel se šikmou střechou.. Bývají tam zajímavé akce,.
https://www.pe­pa.cz/3-4denni-wellness-pobyt-pro-1-v-marianskych-laznich-v-hotelu-krakonos-28204?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=s_de­aly_cestovani_pe­pa&utm_conten­t=hotel_krako­nos
Navštívit můžete Kolibu, jede tam kolem lanovka.
V lázeňských lesích (CHKO Slavkovský les) je Hotel Panorama (patřil ČD), bývala tam poblíž Perníková chaloupka…
Když půjdete do kopce kolem dětského lázeňského domu Miramonte, serpentinami, vezměte s sebou suché pečivo (pokud Vám zbyde). Narazíte na oboru s daňky…
U Zpívající fontány si poslechněte tu původní (kdysi jedinou) skladbu od P Hapky (tu mám nejraději).
Celé jsou krásné, procházky v lesích a k pramenům…
*** Vlakem můžete zajet na zámek Kynžvart. Je to kousek a stojí za to!!
Přeji příjemný pobyt a krásné zážitky.
https://www.tri­padvisor.cz/At­tractions-g274703-Activities-Marianske_Laz­ne_Karlovy_Va­ry_Region_Bohe­mia.html

Ochutnejte jediné zdejší.„pravé“ lázeňské oplatky. Zde se pekly a dovážely ještě nedávno do KV.
V Karlových Varech se Vám to už nepodaří :(, trochu se jim podobají ty prodávané na Vřídelní kolonádě.

Další odpovědi
ivzez

Já mám Mariánské Lázně ráda celé, těžko
bych doporučila něco konkrétního.

Prochoďte si okolí, jsou to krásné procházky. Z pramenů doporučím Lesní. Ochutnat můžete všechny, ale Lesní (dýchací cesty) zabírá už při týdenním
pravidelném pití (u ostatních je potřebná třídenní či delší kúra).

Navštivte Chopinův památník (jestli bude otevřený).

Shoehardt

Plochodrážní areál.

Ted v sobotu se tam jelo mistrovství světa v dlouhé ploché dráze.

http://dlouha­plochadraha.cz/