s.o.s.

Na DDM platím každý týden 40kc -vyučující mi nechce vystavovat peněžní doklad-musí mi doklad vystavit?

Mohu

Odpovědi
MrProper

Ano , v souladu s živnostenským zákonem § 31 odst. 14 je podnikatel povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak. Nejčastěji se samozřejmě jedná o fakturu či paragon.

s.o.s.

Děkuji za odpověd-ředitel DDM mi dnes sdělil,že mi doklad o zaplacení vyučující nedá prý když chci doklad tak si mám jít za učetní,ale účetní má kancelář v jiné budobě.TAK-že lidé kteří nepožadují doklad o zaplacení mohou zaplatit na „místě“ učitelce a Ti kteří doklad požadují tak si to mají zaplatit v kanceláři účetní a to je na druhém konci města.Má to logiku-prý by měla účetní víc práce se zaučtováním.