NA CO BYCH SI MELA DAT POZOR A JAK POSTUPOVAT PRI KOUPI DOMKU NA KTEREM JE ZASTAVNI PRAVO SMLUVNI

DOMEK JE PRODAVAN PRES REALITKU KTERA POZADUJE REZERVACNI POPLATEK I KDYZ JE NEMOVITOST ZASTAVENA MA NA TO PRAVO MAM OBAVU ABYCH SE NEDOSTALA DO PROBLEMU S VERITELEM NEBO SOUDEM A NEPRISLA O PENIZE DIKY LS

Odpovědi
atriplex

Zástavní právo smluvní v podstatě znamená, že na domu je hypotéka. Vy musíte mít nejprve papír od původního majitele, který si zajde do svého hypotečního domu, kde mu napíší, zda:

  • zda souhlasí s tím, aby byl dům prodán druhé osobě (vám)
  • kolik je dluh
  • k jakému datu máte tuto hypotéku zaplatit

S tímto papírem zajdete do své banky, která převede vaše peníze na účet původní hypoteční banky. Tím se odblokuje katastr, protože původní hypotéka byla splacena a může být povolen vklad vaší kupní smlouvy.

Rezervační poplatek klidně zaplaťe, pokud by došlo k problému vaše chyba by to nebyla, takže byste rezevaci dostala zpět. Jediné co si pohlídejte jsou lhůty v rezervaci. Někdy trvá i měsíc, než původní banka vydá papír, o kterém píšu výše a další měsíc může trvat, než to vyřídí vaše banka, tak abyste pak díky průtahy bank, neplatila nějaké sankce.