mudrc

na čí straně je pravda ohledně kácení stromů na šumavě

čtením tisku a různých komentářů sde velmi často podle mého zdání neví kdo má pravdu, sloužící celé společnosti
Doplňuji:
existuje mezi občany asi tento názor"jedné straně skutečně jde o ochranu přírody pro budoucí generace
druhé strana spíše hájí ekonomické zájmy finační zisk za prodej dřeva

Nejlepší odpověď
anonym

Vezmi na pomoc obyčejný selský rozum a ne tendenční média, navíc v okurkové sezóně.
Drtivá většina místních je pro kácení, protože jinak se jim kůrovec dostane obrazně za okna. Také znají dlouhodobě potřeby lesa.
Ekologové se snaží vehementně o publicitu, bydlí zcela jinde a jsou naočkovaní dogmaticky zjednodušujícími hesly ekologů.
A co se týče ekonomiky, napadené stromy mají zanedbatelnou hodnotu a hlavní efekt je v prevenci hrozícího šíření.

mosoj

  1. Jsem rodilý šumavák a ve své rodině mám několik celoživotních lesníků z oblasti Kvildy, Javorníka a Vimperka. Mnoho mých spolužáku navštěvovalo Střední lesnickou školu ve Vimperku. S mnohými se dosud stýkám, ani jeden nezastává stanovisko netěžit napadené dřevo.
  2. Oblbovat se nenechám. Každej ví, že i když se to tam nechá ležet tak tam něco z náletů naroste,

ale o to vůbec nejde. Jde o to, že tím že se to nechalo ležet, tak se dal volný průchod šíření brouka.
Jako ve všem. O tomto tomto faktu se mlčí a stále se mele jen o tom že to tam samo naroste a pořád se odkazuje
že se to již jednou stalo. Problém je v tom, že takových rozměrů kůrovcová kalamita na Šumavě nikdy nenabyla a také se udála za docela jiných klimatických podmínek.

Takže dnes je situace taková, že pokud se nezačne intenzivně těžit, do pěti let je totál napadených celých 100 km Šumavy a to je nějaký flák lesa !! O tom nemusím nic číst to je holý fakt !!
První to pochopilo Rakousko a důkladně se od nás odizolovalo vykácením cca 800 m pásu lesa podél hranic.
Světe div se, dnes má Rakousko za tímto pásem zdravé lesy a na vykáceném místě je již docela pěkná houštinka.
Pravý opak ČR. My máme měsíční krajinu a dále do vnitrozemí napadené stromy a čím dál tím víc !!

3. Toto vlákno přežilo již čtyři pokračování a ti co ho navštěvují si zakládají na demokratičnosti a slušnosti !
Buď se přizpůsobíš, nebo bude lepší když odtud zmizíš !

Příspěvků které dokumentují kůrovcovou kalamitu na Šumavě je na těchto vláknech ode mě dost. Všechno co jsem fotil jsem i důkladně vlastnonožně prochodil. Můžem si dá dát třeba sraz na Plechým. Tam je velmi dobře vidět zcestnost dosavadního přístupu ČR.

mosoj

Omlouvám se od bodu 3 to patří na jiné vlákno. Kopíroval jsem to ale nějak špatně !!!