Avatar uživatele
mudrc

na čí straně je pravda ohledně kácení stromů na šumavě

čtením tisku a různých komentářů sde velmi často podle mého zdání neví kdo má pravdu, sloužící celé společnosti
Doplňuji:
existuje mezi občany asi tento názor"jedné straně skutečně jde o ochranu přírody pro budoucí generace
druhé strana spíše hájí ekonomické zájmy finační zisk za prodej dřeva

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mudrc

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Jikra, anonym před 4652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vezmi na pomoc obyčejný selský rozum a ne tendenční média, navíc v okurkové sezóně.
Drtivá většina místních je pro kácení, protože jinak se jim kůrovec dostane obrazně za okna. Také znají dlouhodobě potřeby lesa.
Ekologové se snaží vehementně o publicitu, bydlí zcela jinde a jsou naočkovaní dogmaticky zjednodušujícími hesly ekologů.
A co se týče ekonomiky, napadené stromy mají zanedbatelnou hodnotu a hlavní efekt je v prevenci hrozícího šíření.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

  1. Jsem rodilý šumavák a ve své rodině mám několik celoživotních lesníků z oblasti Kvildy, Javorníka a Vimperka. Mnoho mých spolužáku navštěvovalo Střední lesnickou školu ve Vimperku. S mnohými se dosud stýkám, ani jeden nezastává stanovisko netěžit napadené dřevo.
  2. Oblbovat se nenechám. Každej ví, že i když se to tam nechá ležet tak tam něco z náletů naroste,

ale o to vůbec nejde. Jde o to, že tím že se to nechalo ležet, tak se dal volný průchod šíření brouka.
Jako ve všem. O tomto tomto faktu se mlčí a stále se mele jen o tom že to tam samo naroste a pořád se odkazuje
že se to již jednou stalo. Problém je v tom, že takových rozměrů kůrovcová kalamita na Šumavě nikdy nenabyla a také se udála za docela jiných klimatických podmínek.

Takže dnes je situace taková, že pokud se nezačne intenzivně těžit, do pěti let je totál napadených celých 100 km Šumavy a to je nějaký flák lesa !! O tom nemusím nic číst to je holý fakt !!
První to pochopilo Rakousko a důkladně se od nás odizolovalo vykácením cca 800 m pásu lesa podél hranic.
Světe div se, dnes má Rakousko za tímto pásem zdravé lesy a na vykáceném místě je již docela pěkná houštinka.
Pravý opak ČR. My máme měsíční krajinu a dále do vnitrozemí napadené stromy a čím dál tím víc !!

3. Toto vlákno přežilo již čtyři pokračování a ti co ho navštěvují si zakládají na demokratičnosti a slušnosti !
Buď se přizpůsobíš, nebo bude lepší když odtud zmizíš !

Příspěvků které dokumentují kůrovcovou kalamitu na Šumavě je na těchto vláknech ode mě dost. Všechno co jsem fotil jsem i důkladně vlastnonožně prochodil. Můžem si dá dát třeba sraz na Plechým. Tam je velmi dobře vidět zcestnost dosavadního přístupu ČR.

před 4652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Omlouvám se od bodu 3 to patří na jiné vlákno. Kopíroval jsem to ale nějak špatně !!!

před 4652 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek