Vojta24

Samozřejmě ne, jakýkoliv zájem o gramofonové desky nebo staré kazety je jen projev takového „retro geekovství“. Nic proti tomu nemám, dnešní inženýři prostě studují se zájem i dávno překonané technologie a baví je stejně jako dnešní konstruktéry vlaků baví ve volném čase renovovat nějaký ten parní stroj. Ty technologie byly zajímavé a leckdo na ně chce mít živou vzpomínku nebo mu prostě jen přijde škoda nechat je zcela zapomenout, ale jisté je, že jako ten parní stroj ani kazety a gramodesky nikdy už nebudou mainstream, ten už jednoznačně dnes patří daleko vyspělejší digitální distribuci přes internet.

Další odpovědi
dubraro

Magnetické pásky se pro zálohování a archivaci dat stále používají.

pan Straka

Leckterá firma na tyto pásky stále zálohuje. Samozřejmě, že se to nerozšíří v takovém měřítku, jak tomu bývalo dříve, ale jako archivační médium tu budou ještě hodně dlouho.