Asker1144

Myslíte, že budou někdy tyto řetězce na našem českém trhu ?

Dobrý den, myslíte si, že někdy v budoucnu kromě zajetých obchodních řetězců s potravinami (Globus, Albert, Tesco, Norma, Kaufland, Lidl, Billa a Penny) vstoupí na český trh další řetězce ? Například já bych byl osobně rád, kdyby zde byly prodejny německého řetězce Netto Marken Discount a Aldi,tam rádi nakupujeme a mrzí mi, že nejsou na našem českém trhu a musíme si čas od času dojet pro tyto výborné potraviny do Německa. Děkuji moc, přeji příjemný den.

Odpovědi
Drap

Ano, myslím si, že v budoucnu zde budou další obchodní řetězce s potravinami

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Čas od času nějaký řetězec odejde a uvolněné místo uvolní zpravidla jiný. Pokud taková situace nastane a současný majitel to bude chtít prodat a pokud zase tvůj oblíbený koupit, tak by to bylo možné.

Filip84

Ano, myslím si, že v budoucnu zde budou další obchodní řetězce s potravinami

Funguje to velice jednoduše.

V současné době je trh, dá se říci, nasycen, je vysoce nepravděpodobné, že by se tady „vtlačil“ nějaký další nejmenovaný nadnárodní řetězec super / hypermarketů. Ale, samozřejmě, vítr se může změnit, jasnovidec nejsem.

To, že je trh nasycen neznamená, že tady nemůže přibýt někdo nový, může, ale prostě někoho vystřídá. To je tvrdý business, není to nic složitého: každý má nějakou představu, jak mu ta síť má, za fiskální období, plnit. Pokud neplní, přijímá určitá opatření, a pokud to nemá zlepšující se tendenci, tak to prodá. A podle toho, jak zavčasu to prodá, tak podle toho na tom vydělá, nebo taky ztratí.

Třeba „řetěz“ Mana > Albert + Hypernova > Albert + Albert Hypermarket není toho příkladem, jo, to je jenom změna obchodní značky, image, provozovatel je pořád stejný. Ale Billa koupila Delvitu. Tesco koupilo Carrefour. A Albert koupil Julius Meinl.

To se, samozřejmě, děje, ale nějaký velký řetězec, který by byl skoro v každém městě, se jiným způsobem, pravděpodobně, v dohledné době na našem trhu nevyskytne.

elkon

Ne, bohužel si to nemyslím

Nezáleží na řetězci, ale na jejich dodavatelích. To je už dávno patrné. Často se to probírá v médiích.

Ann Fibe

Ano, myslím si, že v budoucnu zde budou další obchodní řetězce s potravinami