Kajoch

Myslíte si,že je nějaký rozdíl mezi nenažraným podnikatelem a nenažraným politikem?

Nenažrané umělce tentokrát vynechám:)

Nejlepší odpověď
Kepler

Nenažraný podnikatel touží po majetku, nenažraný politik touží po majetku a po moci. Naštěstí ne všichni podnikatelé a politici jsou nenažraní (aspoň doufám).

Další odpovědi
nyjono

Jasně, že jo.
Politik má podstatně větší možnosti.

Kazatel

V čele naší dnešní vlády je to jedno a totéž.

Ametyst

V našem globálním světě si nenažraný byznys vodí nenažrané politiky na provázku: ti panáčkují, a udělají, co jim byznys zaplatí. Vždycky jde o peníze.

aliendrone

U nás se to moc nevytrubuje, ale již dlouho se politika (aktivní činnost v ní) považuje za specifickou formu podnikání, Amíci a obecně západ v tom mají jasno. Ostatně v JůEs to jde naprosto neskrývaně ruku v ruce, zatímco u nás se lobbing (z dobrých důvodů) považuje za přinejmenším za diskutabilní počínání.

Takže – v konečném důsledku se ptáš, jaký je rozdíl mezi nenažraným podnikatelem politickým a nenažraným podnikatelem jinak ekonomicky činným. Je jasné, že jediný rozdl je pouze v oboru/speci­alizaci, dokonce nemusíme chodit daleko, abychom nenašli ŽÁDNÝ rozdíl – pokud nenažraný podnikatel vstoupí do politiky. ;) :D :D

elkon

Jeden má „nohy na stole doma, druhý v parlamentu“.

dubraro

IMHO není, dokonce je to často jedna a tatáž osoba.

DoTazatel

Mezi „nenažranými“ lidmi není žádný rozdí – jsou nenažraní, jak už to z samé definice vyplývá. Kategorizování podle oboru působnosti (povolání) na tom nin nemění… a podnikatelé VĚTŠINOU nejsou nenažraní, u politiků je to možná naopak, i když ti mají jiné chyby než (jen) „nenažranost.“

Ametyst

Kajoch: Dobře, že jsi vynechal umělce: ti v Praze vědí všechno nejlíp a neustále mají u nosu mikrofon a blízko kamery. Zbytek republiky se nestačí divit. Inu zprávy se vyrábějí v Praze, o objektivitě nemůže být řeč.

aliendrone

Kepler>>> Tvůj vpravdě nenapravitelný optimismus je záviděníhodný, ale dost možná si kvůli němu jednou pořádně naběhneš. ;) :D :D