Avatar uživatele
Jahoda

Myš a klávesnice na dálkové ovládání – jak nainstalovat?

Zdravím!

Mám doma klávesnici a myš na dálkové ovládání. Je to tak, že je to taková krabička a drátem, ten drát se zapojí do PC a krabička se položí na stůl. Samotná klávesnice a myš jsou bez drátů, jen se položí na stůl a když píšete, odešle se signál do té krabičky a ta to píše do PC. Snad chápete, co myslím. Moc mi to totiž nejde popsat. Problém je, že nevím, jak to nainstalovat. Nebylo u toho přibaleno žádné CD. Dostala jsem to jako dárek. Takže, jak to mám nainstalovat? Prosím přesný postup. Velmi děkuji.

Hezký den 😄

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak jak píšete. Přijimač zastrčit do počítače,zřejmě USB. A nechat někde poblíž
pracovního stolu. Ony ty vysílače klavesnice a myši nemají žádný velký dosah. Čím blíže tím lépe. Já to mám nalepeno ze strany na stole pod pracovní deskou.

V myši a klavesnici musí být fungující baterie. Většinou si to spojení najde ihned po tomto připojení. Pokud ne bývá na přijimači tlačítko které se stiskne a na přijimači začne blikat dioda. Na spodku myši
začne také blikat snímací dioda. Na myši je ze spodu také tlačítko „connect“ to se stiskne a diody přestanou blikat. Spojení je navázáno. U klávesnice to bude také tak nějak. Já používám bezdrátovou jenom myš.
Klávesnici jsem také zkoušel a bylo to bez problémů. Dokonce jsem měl zapojenu v jednu chvíli pro porovnání jak bezdrátovou tak normální a fungovaly obě najednou.
CD není třeba. Počítač si přiřadí standartní ovladače které jsou v OS. Jenom přijdete o možnost využívat funkce navíc pokud je klávesnice a myš mají.

Doplňuji:
Při každém opakovaném provedení navázání spojení, se spojení navazuje na jiné frekvenci. Pokud jsou nějaké potíže s funkcí myši a klávesnice je třeba to provést několikrát až se najde frekvence která není rušena.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Tyto komponenty se nainstalují automaticky, je třeba pouze aktivovat radiosignál – bývají to většinou malá červená tlačítka někde vespod zařízení (přijímače, myši, klávesnice). Po zmačknutí tlačítka na přijímači (krabičce) by se měli rozblikat barevné diodky, během blikání je třeba zmačknout tlačítko i na myši a klávesnici.
Po tomto úkonu už by mělo vše fungovat (také je nutné mít funkční napájení – doplněné nabité baterie)
Doplňuji:
ajajaj, chybička se vloudila – oprava: diodky se mělY.
Asi jsem si říkal, že malinkým diodkám více sluší měkké I…

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek