Jahoda

Myš a klávesnice na dálkové ovládání – jak nainstalovat?

Zdravím!

Mám doma klávesnici a myš na dálkové ovládání. Je to tak, že je to taková krabička a drátem, ten drát se zapojí do PC a krabička se položí na stůl. Samotná klávesnice a myš jsou bez drátů, jen se položí na stůl a když píšete, odešle se signál do té krabičky a ta to píše do PC. Snad chápete, co myslím. Moc mi to totiž nejde popsat. Problém je, že nevím, jak to nainstalovat. Nebylo u toho přibaleno žádné CD. Dostala jsem to jako dárek. Takže, jak to mám nainstalovat? Prosím přesný postup. Velmi děkuji.

Hezký den 😄

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak jak píšete. Přijimač zastrčit do počítače,zřejmě USB. A nechat někde poblíž
pracovního stolu. Ony ty vysílače klavesnice a myši nemají žádný velký dosah. Čím blíže tím lépe. Já to mám nalepeno ze strany na stole pod pracovní deskou.

V myši a klavesnici musí být fungující baterie. Většinou si to spojení najde ihned po tomto připojení. Pokud ne bývá na přijimači tlačítko které se stiskne a na přijimači začne blikat dioda. Na spodku myši
začne také blikat snímací dioda. Na myši je ze spodu také tlačítko „connect“ to se stiskne a diody přestanou blikat. Spojení je navázáno. U klávesnice to bude také tak nějak. Já používám bezdrátovou jenom myš.
Klávesnici jsem také zkoušel a bylo to bez problémů. Dokonce jsem měl zapojenu v jednu chvíli pro porovnání jak bezdrátovou tak normální a fungovaly obě najednou.
CD není třeba. Počítač si přiřadí standartní ovladače které jsou v OS. Jenom přijdete o možnost využívat funkce navíc pokud je klávesnice a myš mají.

Doplňuji:
Při každém opakovaném provedení navázání spojení, se spojení navazuje na jiné frekvenci. Pokud jsou nějaké potíže s funkcí myši a klávesnice je třeba to provést několikrát až se najde frekvence která není rušena.

Další odpovědi
Bumbes

Tyto komponenty se nainstalují automaticky, je třeba pouze aktivovat radiosignál – bývají to většinou malá červená tlačítka někde vespod zařízení (přijímače, myši, klávesnice). Po zmačknutí tlačítka na přijímači (krabičce) by se měli rozblikat barevné diodky, během blikání je třeba zmačknout tlačítko i na myši a klávesnici.
Po tomto úkonu už by mělo vše fungovat (také je nutné mít funkční napájení – doplněné nabité baterie)
Doplňuji:
ajajaj, chybička se vloudila – oprava: diodky se mělY.
Asi jsem si říkal, že malinkým diodkám více sluší měkké I…