pn65

Můžu zaplatit na poště dobírku za jinou příbuznou osobu?

Chci koupit matce mikrovlnku, ale jelikož mám exekuce tak že bych to v eshopu koupil na její jméno a až by to přišlo tak bych to jen zaplatil.
Protože koupit to na sebe a pak to přepsat na ni, to exekutora zajímat nebude.
Máte takovou zkušenost, poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Ze zkušenosti vím, že vydají balík jen osobě, která je adresátem.

Jedině kdyby ji doručovatel přinesl domů, tak vám může zásilku vydat,

Pošlete mikrovolnou troubu na adresu matky, ona si ji vyzvede, vy jí dáte peníze a tak ji zaplatíte nepřímo.

Ale nevím, zda váš postup je fér.

Další odpovědi
Dochy

Jsem si téměř jist, že pokud balík není určen do vlastních rukou, pak při doručování přímo do bydliště je pošťákovi jedno kdo to převezme a zaplatí. Na poště už je to myslím horší (leda možnost zavolat si o opětovné doručení)

Nelíbí se mi ale obcházení exekucí. Ale to je Tvůj boj.