Dakstor

Můžu v 19 letech začít hrát tenis na profesionální úrovni?

Zdravím, mám takový dotaz. Když pokaždé jdu do nějakého sportovního obchodu, tak mám neustálou touhu se dívat na tenisové rakety. A nedávno mne i napadlo ho hrát. Je možnost ho poté dělat jako vrcholový sport? Díky moc za odpovědi.

Odpovědi
Muso

Začít hrát tenis můžeš v jakémkoliv věku. Základní motivací by mělo být, že tě to baví. Špičková úroveň jakéhokoliv sportu je vždy jakýsi bonus. Je k ní zapotřebí kombinace talentu, píle a taky štěstí.

Kelt

Pokud si koupíš profesionální raketu, obuv, a jiné věci, tak to z tebe ještě neudělá Wimbledonského vítěze. Přihlas se do nějakého družstva, hraj a když budeš mít výsledky, tak uvidíš. Věk je pouze číslo.

Muffz

Začít hrát můžeš, ale ve vrcholovém tenise se neprosadíš. Hrají tam lidi od pěti let, čili už mají čtrnáctiletou praxi proti tobě, stovky hodin tréninků, stovky zápasů, desítky turnajů. A i tak se většina z těchhle lidí ani vzdáleně nechytí ve vrcholové sféře.