opa

Můžu sám si vyčistit počítač, i když jsem počítačový senior? Nebo se mám obrátit na odborníka?

Můžu sám i když su počítačový senior vyčistit počítač.Nebo se mám obrátit na odborníka.Je oproti dřívjšku děsně pomalý.Děkuji.

Původní neotázka
Můžu sám i když su počítačový senior vyčistit počítač.Nebo se mám obrátit na odborníka.Je oproti dřívjšku děsně pomalý.

Nejlepší odpověď
Emefej

Vzhledem k tomu, že se na to musíš ptát zde, tak se do toho raději nepouštěj a požádej někoho znalejšího.

Další odpovědi
Dochy

Mno podle toho co vidím jsem chtěl napsat že vysát prach dokáže každej (ale při odpojeném kabelu). Ale koukám že původní otázka byla o něčem jiném. Doporučuji někoho zkušenějšího a příště lépe formulovat otázku.

Hlada

Bez zkušeností můžete použít CCleaner, systémové čistění disku a jeho defragmentaci. Kdyby to nepomohlo, obraťte se raději na někoho zkušenějšího.

zjentek

Možná už u vás nastal čas popřemýšlet o počítačovém nebi.

Roman71

Pokud se jedná no vyčištění od nasátého prachu, stačí křížový šroubovák a stlačený vzduch. Samozřejmě před tím odpojit počítač od veškeré kabeláže včetně 230V~ ze zásuvky!
Pokud se jedná o čištění systému od nahromaděného balastu z internetu, doporučuji odborníka, nebo přinejmenším člověka, který ví, kam se takový balast hromadí a ví jak ho bez následků odstranit.

ivzez

Můžete to zkusit sám.
Najděte si výrobce programu CCleaner a tento program si
od něj stáhněte (nepoužívat Slunečnici ani jiné podobné weby).

Stáhněte si verzi, kterou není nutné instalovat a rozbalte ji
do složky, kterou si sám zvolíte (nepoužívejte „rozbalit zde“
ani složku „Program Files“).

Zvládnete-li to, zvládnete i základní vyčištění PC.

CCleaner spustíte dvojklikem na program. Ponechte program
v základním nastavení, neměňte nic, čemu nerozumíte.
[V základním nastavení Vám CCleaner nesmaže nic důležitého.]

Pokud vyčištění CCleanerem nepomůže,
doporučila bych obrátit se na odborníka.

_____

Mohla bych dát přímý odkaz, ale v tomto případě podle
mne bude lepší, abyste si výrobce i program našel sám
(napoví Vám to, jestli potřebujete odborníka).