lukas.zmizik

Můžu použít vodu s octem místo drahé odvápňovací náplně do kávovaru?

To znamená, že bych kávovarem prohnal vodu s octem, místo vody s nějakou originál odvápňovací složeninou.

Nejlepší odpověď
ahold

Můžeš. Dělám to tak léta s úspěchem. Dokonce i s pračkou.
S tím kávovarem to opakuji třeba 3× za sebou. Ta doba překapávání je krátká na poprvé se vše neuvolní. V pračce nastavuji na program – vyváření.

Další odpovědi
Děda Louda

Octová voda se pro tyto účely používá zcela běžně. Pokud by byl na závadu octový odér, který se vytratí po několikerém převaření čisté vody, můžeš použít i jiný obvyklý domácí prostředek – kyselinu citronovou.

Andre5000

Ano, můžeš. Ty drahé odvápňovače zrovna moc účinné nejsou.