Petr Pan

Můžu postavit altán či skleník na pozemku s ZPF?

Zdravím, chci se zeptat zda je možné stavět na pozemku stavbu do 40m2, která nemusí mít stavební povolení, když je pozemek v zemědělském půdním fondu.

Je to možné? Nebo se musí pozemek vyjmout? Mám za to, že jen u velkých staveb jako rodinny dům?

Může někdo objasnit?

Děkuji !

Odpovědi
Emefej

Před časem (2015) jsem řešil podobný problém. Pokud se jednalo o přístavbu k současné stavbě, nebylo tehdy vyjmutí nutné. Pokud se jednalo o drobnou stavbu (garáž, zahradní domek, bazén) na pozemcích, které jsou součástí oploceného areálu se stavbami, vyjmutí nebylo nutné. To byl stav v roce 2015, jak je tomu dnes, bohužel nevím.