ricco

Můžu jíst kvašené okurky pří zvýšené hodnotě kyseliny močové?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Kyselina močová vzniká trávením bílkovin, především z masa.

Další odpovědi
Dochy

Hledej informace o dietě při DNĚ. myslím, že okurky vč. kvašených či nakyselo zavařených budou v pohodě. Riziko je hlavně maso a vnitřnosti – zejména kuřecí, králičí, telecí,…

Drap

Samozřejmě. Dokonce to může napomoci vyrovnání hladiny kyseliny močové.

marci1

Odpověď na podobnou otázku:
„Při zvýšení hladiny kyseliny močové je třeba vyloučit koření jako pepř, hořčičné semínko, bobkový list, tymián, paprika, nové koření, zázvor. Dále se nedoporučuje konzumovat zelený hrášek (obsahuje velké množství purinů, které je nutné omezovat). V láku nakládaných okurek a zeleniny se jmenované koření většinou vyskytuje, proto je lepší konzumaci této zeleniny omezit na velmi malé množství, např. výjimečně jako doplněk hlavního jídla. Nálev nekonzumovat.“ 🙂

Zdroj: http://www.di­etologie.cz/po­radna/potravi­ny/nakladane-okurky-kvasaky-zelenina-pri-dne/dna-nakladana-zelenina.html

Dochy

marci: Nevím co je ta dietologická inženýrka přesně zač ale její závěry se příčí mému technicky zaměřenému mozku. Tím že okořením lák do okurek trochou něčeho co potenciálně puriny obsahuje ještě nezměním dietetickou kvalitu okořeněné potraviny. Navíc dle IKEM je hořčice spíše OK ( https://www.i­kem.cz/cs/dna-a-vysoka-hladina-kyseliny-mocove/a-1989/ )