brawlgang

Můžu jezdit s motorkou 80 na polních cestách bez řidičáku když mi je 11–12?

Nejlepší odpověď
Filip84

Nemůžeš, protože polní cesta je veřejně přístupnou pozemní komunikací, a jakmile je pozemní komunikace veřejně přístupná, platí na ní celý právní rámec, o připuštění vozidel do provozu, podmínky kladené na řidiče, předpisy o provozu etc. etc.

Podle judikatury: pokud je účelová komunikace přístupná všem bez omezení (např. parkoviště před Kauflandem), platí na ní stejné podmínky, jako na jakékoli jiné pozemní komunikaci. Pokud je účelová komunikace za závorou (třeba FN Olomouc), tak na ní platí jenom občanský zákoník, pokud vlastník neurčí jinak např. dopravním značením u vjezdu.

Pokud máte pozemky, cesty za závorou, bránou atp., tak tam jezdit můžeš, na čem chceš, a s čím chceš. Jinak leda na okruhu.

Další odpovědi
Mravenec

Na účelové komunikaci teoreticky lze jezdit bez oprávnění. 80 myslíš jako 80km/hod, nebo?

V 11/12 letech máš na řízení stroje pro dobrovolné darování orgánů hodně času. Najdi si jinou zábavu…

Pokud myslíš 80 ccm, což jsi neuvedl, tak by to taky mělo být ok, je potřeba vědět, že se jedná opravdu o účelovou komunikaci!

Filip84

Jak ti může být, sakra, „11–12 let“? Co to je za blbost? Tak buďto je ti 11, a nebo je ti 12. Nemůžeš být vysoký „1.5 – 2.5 m“, to je stejná blbost.

Dochy

11–12 – to je v pohodě. Třeba 11,324 😉 Jen nemusí chtít zveřejnit přesný datum, třeba z důvodu zachování anonymity.

brawlgang

Děkuju