Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu jezdit s autem, pokud je pojistka na nového majitele, ale v techničáku je stále majitel starý??

Dobrý den,
zdědili jsme automobil, máme na sebe převedené povinné ručení, avšak nestihli jsme na nás převést techničák. Je to problém, když je na zelený kartě jiný majitel než v techničáku? Můžeme s autem jezdit? Díky za odpověď.
Doplňuji:
Omlouvám se za nepřesné vyjádření. Byla zrušena pojistka na zemřelého a udělala se nová pojistka na nového majitele vozidla, takže pojistka je platná. Jen bylo na úřadě moc lidí a nedostala se na nás řada, abychom auto přihlásili na nového majitele, takže mi jde o to, zda bude policie řešit to, že v technickém průkazu je uvedený jiný (bývalý) majitel vozidla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Co podle vás znamená "máme na sebe převedené povinné ručení"?? Žádné povinné ručení se nepřevádí, změnou majitele pojistka zaniká, ten má právo od pojišťovny žádat poměrnou část pojistného, zelená karta se stává neplatnou.

Zásada číslo jedna: v okamžiku přepsání auta si zřídit povinné ručení ... je to záležitost na hodinu ...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

není důležité, kdo uzavřel pojištění, ale zdali je pojištění platné a k tomuto autu.
Takže v techničáku může být klidně prodejce, pojištění máte již na sebe. Tak je to v pořádku.
Pochopil jsem dotaz dobře?

Doplňuji:
ponovotný,
....... avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu...
ale toto je šíření poplašné zprávy, ale snad jen z neznalosti.
Polici vůbec nepříslučí řešit to, že není nahlášena změna majitele.
Pozor, neplést pojem registrace a změna vlastníka..


Avatar uživatele
Zlatý

K Doplnění -> Policie nic řešit nebude, jen byste mohli mít problém při nehodě (apod.) v zahraničí (např. v Rakousku se Polizei vůbec nechtěla bavit s řidičem o nějakém protokolu o nehodě (protože nebyl vlastníkem auta).
Jinak - to, co píše Ponovotny - sice taková povinnost a termín jsou zákonem dány, ale není dána sankce (takže se vlk nažral a koza to přežila - prozatím).
;-)


Avatar uživatele
Bronzový

do deseti pracovních dnů od nabytí jste povinen automobil na sebe přihlásit. K tomu potřebujete mimo jiné "nové" povinné ručení a evidenční kontrolu. S autem můžete jezdit. Pokud auto včas nepřihlásíte můžete s ním také jezdit, avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu..


Avatar uživatele
Bronzový

Můžete jezdit,dokonce pkd jste auto dostal v rámci dědictví nemusíte platit (pkd nesplňuje emisní limity) eko"výpalné"!!Nevím určitě,ale tuším že se nemusí být ani EvK!Otatní viz třeba Cukrar

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

do deseti pracovních dnů od nabytí jste povinen automobil na sebe přihlásit. K tomu potřebujete mimo jiné "nové" povinné ručení a evidenční kontrolu. S autem můžete jezdit. Pokud auto včas nepřihlásíte můžete s ním také jezdit, avšak budete mít problém při přihlašování s nedodržením termínu. Případná policejní kontrola vás tedy nebude řešit za ježdění s vozem s kterým by se jezdit nemělo, ale za nepřihlášení v termínu.

Avatar uživatele
Registrovaný

bulík

Je jedno kdo platí zákonnou pojistku, hlavně že je zaplaceno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 765
Stříbrný cukrar 701
Zlatý mosoj 687
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 326
Bronzový kapitán 308
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 262
Zlatý venkovan 246
Zlatý led 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.