Avatar uživatele
teufl

Můžu jako student jet rok do anglie, když anglicky neumím?

Tedy umím, už se jí učím deset let, ale i když většinou rozumím, nedokážu ze sebe vyloudit pouze koktavá a jednoduchá slova.
Všichni říkají, že se to tam naučím, ale mě to jde naprosto proti smyslům.

Doplňuji:
Jsem na gymplu, v sextě (druhák) bych chtěla jet, ale mam strach, že bych prostě nerozumněla. Jela bych tam sama, žádní známí, ubytování v hostitelské rodině.

Vážně tam chci, ale mám taky velkej strach, že když nebudu rozumět, budu tam celou tu dobu jenom trpět.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: teufl

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? pája139 před 3489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Jasně. Je to nejlepší způsob, jak odbourat strach z mluvení – rozmluvíte se tam už proto, že prostě budete muset, jinak umřete hlady ;{))> je to jako když neplavce hodíte do vody. Trochu drsné, ale funguje to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Questman

Přijde na to, s kým tam jedeš.
Pokud tam jedeš s lidmi jako jsi ty, tak by to mohlo vyústit v různé problémy.
Třeba že ti dá někde v baru nebo na ulici někdo přes tlamu když řekneš něco jiného než jsi chtěla říct :D
Doplňuji:
Tak to se neboj. Já jsem taky v druháku a příští rok jedu s kamarády stejného věku na týden do VB :)
Věř, že ve škole tě zbytečně straší, v běžné mluvě se na pokročilou gramatiku kašle. Asi jako u nás nikdo nemluví spisovnou češtinou, tak tam nikdo nemluví spisovnou angličtinou. Pokud jsi na gymplu a z angličtiny máš tak za 3 nebo líp, tak nebudeš mít problém se domluvit :)
Navíc k cizincům jsou tam povětšinou milí, takže ti rádi pomůžou pochopit co ti chtějí říct a naopak.

Upravil/a: Questman

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce