Annaaaaaaaa

Můžu chovat ryby v kulatém akváriu?

ahoj!mohl by mi někdo prosím poradit chtěla bych rada mít akvarko s bojovnicemi a ideálně ještě s nějakými jinými rybami. ale o rybách toho moc nevím. muzu jim koupit pouze to male kulaté akvárium a mít tam jednu bojovnici a ještě nějakou malou nejakou jednu. na velké akvárium nemám dost místa. sloby ze bych tam dala dvě ryby rostlinku a nějaké kameny, a popripade je možné mít akvárium bez světla a filtru když budu vodu pravidelně vyměňovat. a ještě mi poradte jaky druh kromě bojovnice v kulatém akváriu přežije i s bojovnici?

Nejlepší odpověď
Justin1

Ryba potřebuje prostor na plavání, jinak bude trpět nedostatkem prostoru podobně jako slepice v klecovém chovu. Zkus si představit, že žiješ v kamrlíku o velikosti koupelny a nemůžeš ven.

Další odpovědi
jsemjá

Tak můžete, ale ty ryby v tom blázní, prý to na jejich psychiku má špatný vliv. Je třeba mít alespoň okysličovací kámen, je to větší záležitost. Mám rybičky už několik let, věřte, takhle to není dobrý nápad. K bojovnici se toho moc nehodí. Ale existují i velmi malá čtvercová nebo obdélníková akvária, podívejte se na to. Ale aby bylo alespoň 15–20 cm dlouhé.

Kepler

Chovat by se daly, ale…

  • čím menší akvárko, tím nestabilnější prostředí
    • vzduchovací zařízení a filtrace by byly nutností
  • pro ryby jakéhokoliv druhu to znamená nedostatek prostoru
  • zakřivené sklo vituálně deformuje tvary

Obecně bych nedoporučoval.

Dochy

Některé druhy to, pokud vím, moc dobře nesnáší. Existují speciální akvaristická fóra, kde je možné tohle prodiskutovat a zpravidla dobře poradí i nováčkům (žena začala s akvaristikou, tak tohle vím). K akvárku je třeba buď filtr s čerpadlem, nebo provzdušňování (v vzduchovací kamínek a „kompresor“) a nebo dostatečné množství květin a světla. Bacha, první dvě možnosti znamenají vždy nějaký hluk. Ta třetí možnost zas asi není to pravé ořechové do malého akvárka.

Kelt

Každý živý tvor by měl mít dostatek prostoru. Jak člověk, tak ta ryba. Pokud jim nemůžeš zajistit vhodné prostředí, protože tě to omezuje, tak to nedělej. Já bych si chtěl taky pořídit do bytu 4 + 1 slona a lva a vzhledem k tomu, že tu žije se mnou manželka, dcera a vnuk a někdy zakopáváme jeden o druhého, tak to neudělám. Takže si zjisti informace a rozhodni se.

zjentek

Zásadní otázka zní, zda chceš mít rybky ráda či zda chceš jen živou dekoraci. To si předem UJASNI, nejlépe s někým rozumným a buď přitom k sobě především upřímná. Od toho se chov odvine. Samotný živočich držený v izolaci se většinou trápí (mělo by být považováno za týrání). Tvorové, drženi v zajetí, by ve svém druhu/entitě měli tvořit minimálně pár a mít přiměřený životní prostor. Jaký prostor je myšlen tím přiměřeným, na to zde NIKDO neodpoví. Neexistují jasné zákony a přesné definice pro chov v zajetí (v tomto mém příspěvku zde, včetně odpovědí ostatních uživatelů jde pouze o jakési úvahy), tudíž ani není o co se zákonně či morálně opřít a tobě nezbyde, než se řídit vlastním svědomím. A taky rozumem, protože platí: Co není ilegální, je legální. Osobní poznámka: šetři život jako takový – každá zbytečná smrt je zbytečná.

odik

Bojovnice nemá svůj název jen tak, v malém akváriu nemá jiná rybka šanci.

Kulatá akvária používám jen pro rostliny.

Pokud se někomu vejde na stůl kulaté akvárium o průměru 30 cm, tak se mu tam téměř vždy vejde i klasická akvarijní kostka 30×30×30 cm. Pro ryby je to lepší, je tam víc prostoru, je možné použít filtr atd.
Udržet DLOUHODOBĚ fungující malé akvárium bez filtru, světla atd. s rybkama je možné, ale chce to hodně zkušeností. Dříve šli chovat paví očka i ve sklenici od okurek (neříkám, že to pro ně bylo vhodné), ale dneska už je všechno přešlechtěný, takže vyžadují stabilní a kvalitní prostředí pro život.

laurena

pokud nebude moc malé tak ano

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

odik: Žena měla betu s dalšíma rybkama v akvárku tedy o něco větším, ale byla ve společnosti a nezdálo se, že by do sebe nějak šili. Myslím že ta bojovnost je jen mezi beťákama.

odik

Ta velikost akvária je ale právě velmi podstatná = když si tam udělá každá svoje teritorium a né že se o něj dělí.

jsemjá

Takhle narychlo to fakt nedoporučuju, mám je dlouho. Počkejte na lepší podmínky, je třeba to pořádně promyslet.