pizlicka

Muzou skudci napadnout muj orech?

pronajimam panovi kousek pozemku,kde mam orech.on si tam postavil malinkou,slepici farmu-10slepic.neplati mi zadne najemne,ani to od nej nechci.jen chci jednou za cas vajíčka.ted tvrdi,ze mu slepice napadli škůdci a slepice nenesou.je to mozne?????a druhy dotaz,mam tam uplne vedle slepic orech,muzou ti skudci,co udajne napadli slepice,napadnout i orech?zatim to vybílil vápnem,a ceka,co to uděla.děkuji za rady.
Doplňuji:
ještě ze vas mam mowlo,uz bych zpanikařila,a pro záchranu orechu bych panovi zrusila farmičku 🙂 děkuji moc.

Nejlepší odpověď
www

Na ořešácích někdy škodí zejména savý hmyz, který může být neškodnou a lákavou potravou pro slepice.
Slepicím škodí zase jiný hmyz, parazité a tito škodit ořešáku nemohou.
Studium

Další odpovědi
anonym

Škudvi…
Třeba lasička??
;-D
Parazité slepic existují – a mohli jeho chov napadnout (čmelíci, všenky, blechy, roztoči) – ale tito určitě nenapadnou ořešák…
Naopak – pokud slepicím nastele listí ořešáku, parazity omezí.
Doplňuji:
Ad Doplnění…
😉

zjentek

právě naopak- je možný, že ty slepice ti vyzobou ty škůdce, který by ti napadli ten vořech ..i když škůdců ořešáku není zase tolik, nejvýš nějaký houby a bakterie.
http://www.cho­vatelka.cz/cla­nek/nejcastej­si-choroby-a-skudci-oresaku
Možná, že kdyby si pán nacpal do kurníku ty listy toho vořechu, tak se zbaví těch škůdců, páč ořešák ty vlastnosti má :o

pizlicka

znejtku,skudci napdli slepice,NÉ ořecch.ma to vliv na jejich nosnost??????????,

zjentek

prdlajs, von ti jen nechce dát vejce, to je celý ..mimochodem, ptáš se, jestli ti muzou skudci napadnout tvuj orech ..znejtek rozumí :o