reika

Škůdce na švestce, jak na něj?

Ahoj všem. Plody na švestce mi napadá nějaký škůdce, nezralé plody mi postupně opadávají. Nacházím na nich dírku. Nevíte, o jakého škůdce jde a jak na něho, jak se ho zbavit? Na jaře jsem provedla jen postřik proti přezimujícím škůdcům. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pilatka švestková. Na ochranu je pozdě. Stříká se na konci květu a musí to být s přesností na tři dny po vylétnutí pilatky. Pilatka přezimuje v zemi pod švestkou a bez ošetření způsobuje téměř 100% ztrátu plodů!!!

http://www.no­helgarden.cz/ka­lendar/ochrana-rostlin/kveten/5/pi­latka-svestkova-a-zluta/121/