kazisvět

Můžeme s kašlajícím kojencem ven?

Naše tříměsíční dcera má už asi 14 dnů rýmu a kašel. Doktorka po poslechu stetoskopem tvrdí, že žádný problém na plících nebo průduškách neslyší. Zakašle ze hlavně při kojení, a docela často jakoby „chrochtá“ než si odkašle. Spí klidně. Můžeme s ní chodit ven?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Dobrý den! Záleží na jak dlouhou dobu s vaší dcerkou chcete jít ven. Myslím, že tak na půl hodiny by jste mohli. Jelikož je ještě maličká, hrozí, že by se jí přitížilo. Ale na druhou stranu jí čerstvý vzduch udělá dobře. Půl hodinky stačí. Přeji, aby se Dcerka brzy uzdravila. :D

Další odpovědi
panenka

skuste jí ihned nasadit např nějaký sirup který jí budete dávat např:stodal sirup,nebo je taky vinikající mucosolvan sirup ten už je dělaný i pro tyto malinké děti ještě se skuste zeptat v lékárně po nějakých kapkách které jí budete přidávat do čaje pokud vám bylo řečeno že je vaše dcerka v pořádku jde jen asi o nějakou vyrozu.dávejte jí na pití průduškový čaj ale ptejte se po čaji vhodný pro kojence.pokud je venku do –5 stupnů celsia a počasí je dobré na procházku můžete.ale né na dlouho.

Nuk nuk

Záleží na délce pobytu venku, na tom, jaký je ten kašel a také na teplotě venku.

Pokud miminko nemá teploty, pak ven můžete, ALE nikoliv do mrazu. Přechody z tepla do mrazu a opačně nedělají dobře ani dospělému s kašlem natož kojenci (takhle malé dítě by navíc nemělo být venku pokud je pod –5°C ani pokud je zdravé).
Také asi není nejvhodnější být venku dlouho.
Další věc je ten kašel jako takový.
Pokud byste měli pocit, že se kašel dostává na průdušky, určittě bych pobyt venku omezila.