Může slovenský přítel přepsat auto na mě?

Může můj přítel,který je slovák,v ČR nepracuje ani trvale nebydlí,koupit v ČR osobní auto a pak jej dát přepsat na mě?(Nebo je lepší,když bude kupní smlouva rovnou napsána na mě?)Aby nemusel tolik platit za přepis auta na Slovensko.A kolik vlastně asi stojí přepis auta r.1997?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

tak já to jednoznačně vidím na to,aby napsal auto rovnou na Vás,proč to komplikovat.Přepis auta tuším 800, no a pak se ještě u některých aut platí ekodaň a ta je různá, ale tabulky nejsou podle r.v. ale podle emisí-myslím tím v čr na slovensku je to dražší.

Další odpovědi
cukrar

pokud chce pak auto vyvézt na Slovensko, tak proč komlikovat. Koupí auto na Slovenské značky a je to OK. Asi jak když vy kupujete auto z ciziny, on jako slovák koupí auto z Čech. Podle slovenského práva.