Může se v některých zemích podle zákona jezdit na motorce bez helmy?

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce Motorkáři jsem našla, že je to: Ukrajina, Moldavie Gruzie, Rusko, Albánie, Černá Hora..

V Bulharsku a Rumunsku jezdí spousta lidi bez helmy., stejně v Řecku. V Indii se nedaří dobrovolné ani povinné nošení helmy, stejně tak např.v Hanoji,
Zajímavé, že Čína helmy vyrábí, ale větština motorkářů jezdí bez nich, nosí čepici.

V USA (asi jak v kterém státě) je helma povinná údajně jen prvnich asi 5 let, od získání řidičského průkazu, pak je to na volbě řidiče. .

Více na: http://www.mo­torkari.cz/te­ma/?t=4778
Copyright © Motorkari.cz

Jinak zkuste zadat jednotlivé země, zjistít přesně. Soupis zemí jsem nenašla ani v anglickém zdroji.

Další odpovědi
Drap

Ano, třeba v Indii

lexx

v některých státech U.S.A. možný to je, viděls Easy rider (Bezstarostná jízda) ? dva motorkáři (Fonda, Hopper) jeli napříč zemí s přilbou připevněnou na zadním sedadle, to už je pitomost, na co ji tedy měli ? ale to bylo velmi, velmi dávno…
Doplňuji:
http://www.fas­timages.eu/ima­ges/126266orig­.jpg