STUDENTKAEVA

Může se jednat o zdravotní problém, když nejsem schopna nafouknout balónek?

Nemám jakékoliv jiné dechové potíže, jen nejsem schopna nafouknout obyčejný balonek.

Nejlepší odpověď
L. da Vinci

Zkoušej dál, až překonáš prvotní odpor!

Mám CHOPN3 s astmatem a balónek po menším úsilí nafouknu.

Další odpovědi
marci1

Asi ne. Já balónek nafouknu, ale strašně se mi točí hlava. 🙂

Drap

Po netu lze toto těžko posoudit. Lze však předpokládat, že pouze neumíš nafouknout balonek.

gecco

Ano – může se jednat o psychický blok (fobii) – vřele doporučuju návštěvu psychologa…
😉

vas999

Já si taktéž myslím, že to je úplně v pořádku. Mně se také občas balonek nepovedlo nafouknout a žádnou paniku jsem si z toho nedělal.

mosoj

Ano. Může to být zdravotní problém.
Odpoví jenom na plicním, kde ti změří kapacitu plic a saturaci krve. Pokud budou tyto hodnoty v normě je to jenom tvoje neumění.
Kapacita plic se také měří fouknutím , ale do přístroje. Saturace krve kyslíkem se měří na prstu pomocí extinkce. Prostě ti jenom prst prosvítí.

dubraro

Astma?

bububabu

Může se tomu říkat plicní nedostatečnost. Měla by jsi zajít k obvodnímu lékaři aby tě poslal na plicní. Tam ti udělají testy aby jsi měla jistotu co to je. Každopádně to není normální.