SickBreed

Může mít kočka psychickou poruchu / mentální postižení?

Jsou prokázané a diagnostikovatelné psychické onemocnění případně mentální poruchy u koček? Máme 5 koček kdy 4 jsou ač charakterově daimetrálně rozdílné, tak nějak v mezích toho, co považuji za normální kočičí chování. 5. je značkové kotě z Moldávie, kdy už jako malá byla určitě ze všech koťátek ve vrhu nejméně sociální a přestože u nás vyrůstala naprosto normálně, dostávala kvalitní stravu a veškerou možnou péči, její chování v dospělosti je minimálně zvláštní. Miluje lidskou přítomnost. Pronásleduje člověka z místnosti do místnosti. Pokud na ní ale chceme sáhnout, vyhne se ruce a ihned odejde. Ne v panice, ale dotek je jí odporný i biď jen třeba na sekundu a vyhybá se mu všemi možnými způsoby. Pokud vyjadřuje radost z něčeho co člověk dělá, začne vrnět a otírat se o neživé předměty. Třeba dveře. Jediná sociální interakce kterou občas vyžaduje je to, kdy se vnutí do přízně jiné koččce a nechá se od ní čistit. Vrní si, nastavuje se a když jí to pestane bavit, kočku napadne. Ne hravě, ale začne sekat a syčet. Myslíte, že je nějakýmb způsobem psychicky poškozená?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano může být mentálně postižena.
U naší kočky domácí se tato porucha vyskytla – narodila se jí
4 takto nemocná koťátka jen divně krákala namísto mňoukala
a měla šikmé oči i šilhala a ta kočka je odmítala krmit (kojit)
museli jsme je humánně odstranit. A kočičku jsme si nechali.

http://www.kocky-utulek.cz/?q=no­de/749

Další odpovědi
Šidlo

no, áno mačka je cicavec, navyše inteligentný dravec a má svoju psychiku (aj dušu, ak na ňu veríte)

každý orgán sa môže poškodiť/môže narásť vadný aj mačke…aj mozog

mačka je asi prešľachtená.­.....asi to viete, a tiež viete, prečo ju máte

zvieracia psychológia sa volá etológia…robia ju špecializovaní veterinári a zoologovia s odbornou nadstavbou

avšak tak ako u ľudí, vyliečenie ani podobný veľký zázrak nečakajte

arachis

Ano, obojí. Častá bývá epilepsie.