Renda 77

Může žena bez chlapa jít na umělé oplodnění ?

Nejlepší odpověď
annas

Umělé oplodnění půjde i bez partnera, schválil zdravotnický výbor zpráva z 10. 3. 2017.

Takže se zřejmě dočkáte, pokud počkáte, snad. Ještě návrh neprošel celým schvalovacím procesem.

"Hlavním tématem diskuse týkající se novely zákona o speciálních zdravotních službách se stala asistovaná reprodukce.

Zřejmě nejvýznamnější změna, která vzešla z poslaneckých pozměňovacích návrhů a kterou zdravotnický výbor schválil, potěší ženy, které by chtěly mít dítě, ale nemají partnera.

Poslanci se na rozdíl od ministerstva rozhodli podpořit návrh Františka Adámka (ČSSD), který do zákona vkládá těmto ženám možnost podstoupit umělé oplodnění spermatem anonymního dárce.

http://www.zdra­votnickydenik­.cz/2017/03/u­mele-oplodnene-pujde-i-bez-partnera-schvalil-zdravotnicky-vybor/

Další odpovědi
Drap

Legálně ne. Pokud je na tom finančně dobře, může si zajet do Dánska. Tamní zákony to povolují.

autacek

Pokud sežene pro své dítě otce zavazujícího se o potomka starat jako o vlastního, tak může.

456jkl@post.

Zatím je to právně nedořešené. V každém případě by měla nejdříve zajít na posudkovou komisi zda je normální…

Pokud si zaplatí toto oplodnění např. v jiném státě měla by být vyhoštěna z ČR do toho státu…

Pokud dárce daroval sperma za podmínky, že může být použito tímto konkrétním způsobem, mělo by být sperma okamžitě zničeno …

Chlapi, vždyť jsme rozumné bytosti, ni?

A žena, ta je přece paní tvorstva…

Annabellee

Řekla bych, že přírodní cesta je právně i finančně méně náročná a v mnoha ohledech často-světe div se-i poněkud příjemnější. Na Vašem místě bych pro začátek zkusila soulož-samozřejmě s chlapem-ale není ho nutné vlastnit ani mít s ním vztah. Měl by být jen zdravý, potentní a ochotný, což zas není tak nepřekonatelný problém,myslím.