Nikkol

Může hokejový zápas zkončit nerozhodně? A za jakých okolností?

Nejlepší odpověď
bolak

To co píšou kolegové je pravda jen částečně. Každá hokejová liga (česká, slovenská, německá..) má samozřejmě svoje pravidla, ale ve většině lig, a z těch TOP lig jsou to všechny bez výjimky, zápas remízou (0:0, 1:1 atd) skončit nemůže. Tímto výsledkem může skončit pouze v regulerní hrací době, což je prvních 60 minut a pak nastupuje na řadu prodloužení, případně nájezdy.
Za prohru v prodloužení bývá obyčejně udělen týmu 1 bod, za výhru v prodloužení pak dva body. Za prohru samozřejmě nula bodů a za výhru v regulerní hrací době buď 3 body, jako to má například česká extraliga nebo taky jen 2 body (NHL).

Co se týče sázení na zápasy, tak tam se základní sázka dává pouze na regulerní hrací dobu (prvních 60 minut) a tudíž jak výhra tak prohra v prodloužení se počítá jako remíza.
Doplňuji:
Ve výsledcích je pak u konečného skóre připsána zkratka „pp“ (po prodloužení), případně „sn“ (samostatné nájezdy).

Další odpovědi
arygnoc

když nikdo nedá gól nebo obě družstva nastřílejí stejný počet branek.
Výsledek jako nerozhodný se uznává pouze v základní části soutěžě (a přátelských zápasů a pod.).
Jiná je situace, pokud se už hraje play-off (o postup) – tam už zápas musí mít vítěze.
Proto pokud v základním hracím čase (3 × 20 min) zápas dopadne nerozhodně, se prodlužuje (různě, podle pravidel, třeba na 5 min.) a čeká se na gól (někdy zápas končí hned po vstřelení gólu, jindy se dohraje celé prodloužení, opět podle domluvených [daných] pravidel).
Pokud gól nepadne, nastáva buď další prodloužení nebo tzv. trestné nájezdy (nájezdy samotného útočníka na brankáře) v domluvených sériích (obvykle po třech).
Které družstvo z těchto nájezdů vsítí více branek, vyhrává.
Nájezdy se opakují do té doby, pokud není znám vítěz.
Doplňuji:
oprava:
skutečně, od loňské sezóny musí mít zápas i v základní skupině vítěze.

takže:
hokejový zápas nemůže skončit nerozhodně. (nemluvím o stavu po odehraných 60-ti minutách – ten může skončit nerozhodně, ale zápas jako takový nemůže)

Drap

Samozřejmě. Třeba když nikdo nedá branku. Těch možností je samozřejmě více