aliendrone

Může být kodér (tvůrce HTML či jiného kódu) dysgrafik?

Je to vůbec teoreticky možné, nebo je to nějaká bejkárna?

Nejlepší odpověď
Muffz

Samozřejmě, že může. V dnešní době jsou programovací prostředí na výborné úrovni, kontrolují syntaxe, překlepy a podobné chybky, takže na ně ihned reaguje a jsou opraveny.
Jistě, může si plést písmenka mezi sebou, ale na to ho upozorní kompilátor. A oprava je taky jednoduchá.

PS: Tečku, čárku a středník si běžně pletou i lidé bez poruch na vysokých školách.

Další odpovědi
Dochy

Myslím že může. Ale bude záležet i na konkrétním typu poruchy a na míře postižení (doufám že se ten termín nikoho nedotkl)

ivzez

Teoreticky ano, ale podle mne výsledek nebude stát za moc.
Existuje software, který dokáže opravit formální chyby,
ale žádný software nedokáže opravovat tak dobře jako člověk.

Zkuste si porovnat text po automatické opravě ve Wordu
s textem, který opravil člověk – korektor…

Poruchy učení se postupně zlepšují,
takže v dospělosti může být situace jiná než v době ZŠ.

anonym

Jistě může, těžiště znalostí kodéra leží jinde než v přípravě textů. Kodér není copywriter, texty mu obvykle připravuje někdo jiný 🙂

aliendrone

Bez prdele – nedokážu si představit, jak by někdo, kdo si plete tečku a středník mohl sesmolit např. nějaký script. (myslím tak, aby fungoval správně) Třeba v javascriptu nebo v php je mezi středníkem a tečkou DOST ZÁSADNÍ rozdíl, takže se může stát, že script (dobře myšlený, ale blbě zapsaný) se rozběhne, rozhodně ale nebude fungovat tak, jak byl zamýšlen.

Dost pochybuji, že by za takovým „pracantem“ stála nějaká „korektorka kódu“, aby mu radila: „tady musíš dát ne jedno =, ale dvě, jinak nebudeš rovnat, ale přiřazovat“ a byla by z toho srač*a.

Tak jak?

Dochy

projevy se mohou dost lišit. A moderní vývojová prostředí dokáží an spoustu těchto chyb upozornit.
Mrkni sem:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dys­lexie
je tam dost zajímavá kapitolka „známé osobnosti“, nejzajímavější mi připadají umělci, vynálzeci, spisovatelé 😉