Může 10mesicni pes nakryt fenu o 5 mesicu starsi??

muze 10 mesicni pes nakryt fenu o 5 mesicu starsi???dekuji

Odpovědi
Zubabudli

No, nevim ted zrovna, odkdy je pes schopen kryt, ale myslim si ze teoreticky muze. Smis zalezi na fene, jestli hara a jestli se necha nakryt. Myslim, ze ale 15 mesicni fena je jeste mlada na to aby mela stenata.

Jakub

Pes se považuje za dospělého v sedmi měsících. Je to teoreticky možné.

Q

ANO. Ve chvíli, kdy fena začne hárat, může být nakryta samcem už od věku 4–5 měsíců, v té době pes má poprvé natolik „uzrálé“ pohlavní orgány, že jsou schopny vyprodukovat první sperma. Ve věku 6ti měsíců nakryje většina plemen spolehlivě. Není to však z chovatelského hlediska vůbec žádoucí, pes je ještě ve vývinu. Krytí 15měsíční feny je už zcela v pořádku a zdravotně jí neublíží. Duševně je to jiné, některá fena je v tomto věku již zcela vyspělá (většina malých plemen), jiná je ještě „štěně“. Každopádně je dobré krýt fenu poprvé nejdříve při třetím hárání. První hárání většinou ukončuje tělesný vývoj (stavbu kostí) druhé hárání ustálí povahu, majitel si může odsledovat počet dnů, zjistí si termín ideálního krytí, vysleduje povahu feny a vybere k ní nejvhodnějšího psa. Při třetím a následném hárání je tedy ideální krýt.

Zdroj: www.aq-dog.cz

Jidáš

Spíš kopulovat ne.Na chodník se nakrývají dlaždice.Na psa snad taky nedáváte dlaždici psa.

Zdroj: hovnoooooo