PeteCZ

Musim v roce 2017 podavat danove priznani, kdyz mam pozastaveny ZL?

ZL jsem pozastavoval v roce 2015, cili letos jsem danove priznani jeste podaval.

Odpovědi
mosoj

Ano. Nebo prohlášení, že jsi po celý rok nepodnikal.

Hlada

Povinnost podat daňové přiznání nijak nesouvisí s pozastaveným ŽL.

§38g/1: Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

PeteCZ

Pro mosoj: A proc? Kdyz mam ZL pozastaveny tak je prece jasne ze na nej zadny prijem nevykazuju.

mosoj

To se musíš zeptat na FÚ.

mosoj

Mně je to putna.