hastrmanka

Musím si podat daňové přiznání?

Od ledna do srpna jsem byla v evidenci UP.Každý měsíc jsem měla DPČ u obecního úřadu.Poté jsem měla srpen až prosinec normální pracovní smlouvu opět u obecního úřadu.Nejsem OSVČ.Mám k tomu invalidní důchod 1.stupně.

Odpovědi
JájsemRaibek

Doporučuji si jej podat z důvodu vyššího přeplatku daně. Sice neznám částky, ale pokud jsi platila nějakou daň, tak ti bude vrácena veškerá daň, kterou jsi zaplatila.

Dochy

Pravděpodobně nemusíš, ale pokud si uděláš nebo necháš udělat vyúčtování daní (tj i podat daňové přiznání) pravděpodobně Ti dost daní vrátí.
Ale aby sis nechala vyúčtování udělat zaměstnavatelem, musela bys mu to dát vědět buď do 15. nebo 17.2. což už asi nestihneš. Zbývá možnost si DP podat sama – možná do půlky března (ověř si, neznám lhůty)