Minas

Musím platit sociální odvody?

Zdravím, lze neplatit sociální odvody? Jsem opravdu naštvaný, když bych pak měl platit neúměrné peníze za důchod, který v životě nebudu mít. Podnikám již dva roky, teď jsem dokončil VŠ a podnikám na plný úvazek. Přijde mi nehorázné, abych platil 6 tisíc a více měsíčně, když můžu peníze raději investovat do aktiv, které mi zajistí alespoň nějaký příjem k důchodu.

Odpovědi
Pepa25

Bohužel musíte. Navíc tady se ptáte špatně, většina odpovídajících jsou důchodci a jeden tu dokonce vážně navrhoval zdanění práce ve výši 44% (https://www.fi­nance.cz/532249-oecd-zdaneni-prace/) naopak ještě ztrojnásobit (asi aby pracující za možnost práce dopláceli)

elkon

Na to, že jsi dokončil VŠ jsi hlupák. Denně slyšíme různé herce, kteří žili „na vysoké noze“, ale protože měli prázdnou hlavu a mysleli si jak „vydupou“ se systémem, a nemysleli „na zadní kolečka“, nyní mají minimální důchod a fňukají, že musí dělat až do smrti, aby se uživili. Podobně fungovali i lidé v jiných profesích, kteří pracovali sami na sebe, jen se o nich mediálně neví. Pak nadávají na kde koho, že mají nízký důchod, ale můžou za to sami.

Hlada

Jestli jsi v únoru dokončil VŠ, podnikáš na plný úvazek a hned máš platit 6 tisíc a více měsíčně, tak můžeš investovat tak maximálně do aktivního jogurtu.

Drap

Tvoje otázka nedává smysl. Nechceš platit na důchod a na další věci ale chceš si sám našetřit, že budeš mít něco k důchodu. Jak můžeš mít něco k důchodu, když žádný nebudeš mít? Pokud jsi jako podnikající budeš muset platit, jinak ti bude vznikat na sociálním dluh