Avatar uživatele
Minas

Musím platit sociální odvody?

Zdravím, lze neplatit sociální odvody? Jsem opravdu naštvaný, když bych pak měl platit neúměrné peníze za důchod, který v životě nebudu mít. Podnikám již dva roky, teď jsem dokončil VŠ a podnikám na plný úvazek. Přijde mi nehorázné, abych platil 6 tisíc a více měsíčně, když můžu peníze raději investovat do aktiv, které mi zajistí alespoň nějaký příjem k důchodu.

Zajímavá 0 před 432 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Bohužel musíte. Navíc tady se ptáte špatně, většina odpovídajících jsou důchodci a jeden tu dokonce vážně navrhoval zdanění práce ve výši 44% (https://www.fi­nance.cz/532249-oecd-zdaneni-prace/) naopak ještě ztrojnásobit (asi aby pracující za možnost práce dopláceli)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Na to, že jsi dokončil VŠ jsi hlupák. Denně slyšíme různé herce, kteří žili „na vysoké noze“, ale protože měli prázdnou hlavu a mysleli si jak „vydupou“ se systémem, a nemysleli „na zadní kolečka“, nyní mají minimální důchod a fňukají, že musí dělat až do smrti, aby se uživili. Podobně fungovali i lidé v jiných profesích, kteří pracovali sami na sebe, jen se o nich mediálně neví. Pak nadávají na kde koho, že mají nízký důchod, ale můžou za to sami.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jestli jsi v únoru dokončil VŠ, podnikáš na plný úvazek a hned máš platit 6 tisíc a více měsíčně, tak můžeš investovat tak maximálně do aktivního jogurtu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tvoje otázka nedává smysl. Nechceš platit na důchod a na další věci ale chceš si sám našetřit, že budeš mít něco k důchodu. Jak můžeš mít něco k důchodu, když žádný nebudeš mít? Pokud jsi jako podnikající budeš muset platit, jinak ti bude vznikat na sociálním dluh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek