Avatar uživatele
anonym

Musím platit alimenty ?

Musim platit alimenty na syna ,když žiju s družkou v jedné domácnosti a běžně nakupuji jak jidlo tak i věci.děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4886 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud vám byla soudem stanovena vyživovací povinnost na syna v určité výši, je nutné ji posílat. Pokud tak nebudete činit, jste v pr…, protože vy budete muset dokázat, že jste plnil povinnost uloženou soudem a to jaksi nebudete mít jak dokázat.
V rozsudku je jasně stanoveno, že máte hradit k rukám matky xx,–Kč a ne, že máte místo toho nakupovat..... Takže vlastně neplníte povinnost a za to můžete být potrestán.
Pozor na to!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Samozřejmě,že alimenty platit musíte,co platíte navíc,je jen vaše dobrá vůle,podstatný je doklad,že jste splnil svou povinnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

POkud Vám alimenty stanovil soud, jste povinen je platit. Jestliže s matkou i dítětem žijete ve společné domácnosti a podílíte se na ní i finančně, doporučila bych požádat soud o nějakou úpravu jeho rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kokoťenko

vůbec z toho nejsem chytrej,než jsme se s manželkou vzali,tak jsme spolu taky žili a měli jsme mimčo a nikdy jí nenapadlo,aby si nechala od soudu určit výživné. Jak to žijete?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

záleží na družce,jak se k vám staví,pokud spolu nekamarádíte,do­poručuji nekupovat pro ně jídlo a zaopatření,ale dohodnout se na částce,kterou budete poukazovat na konto,ženy jsou v těchto věcech mstivé a třeba za pár let u soudu bude tvrdit,že od vás nedostala ani korunu,takže dělat radost,ale uvažovat,z výpisů to pak můžete dokázat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kočíčí

Souhlasím s člověkem!!!!Ahoj

Zdroj: kočičí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NickD

Je naprosto jedno ským a kde bydlíte.Pokud máte přiznané otcovství,tak ro vás jako rodiče platí i vyživovací povinnost a to i v případě,že nežijete ve společné domácnosti a víše není upravena soudem!
Pokud nemáte uzníno otcovství v rodném listu dítěte a žijete sním v jedné domácnosti,tak pro vás tato povinnost neplatí,ale je to miminálně nerozumné a už placení čehokoli kolem společné domácnosti se za víživné může považovat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony