naj07

Musím mít k přístupu na DAB DAB+ nějakou speciální šňůru nebo kabel?

Musí být nějaký kabel nebo konektor / anténu, abych se dostal k internetové­mu rádiu?

Doplnění otázky

"Tak tedy stačí být na Wifi a rádio si VEME co potřebuje? DAB atd…!

Tazatel vložil novou otázkuvýše uvedenou, která je bez kontextu nejasná, takže jsem ji doplnila k plůvodní otázce.

Nejlepší odpověď
dubraro

DAB a internetové radio (stream) jsou rozdílné věci.
DAB je pozemní vysílání, které se přijímá anténou. Anténa je buď vestavěná v přijímači či vnější, připojená anténním (koaxiálním) kabelem, stejně jako při příjmu VKV / FM.
Internetové rádio je datový tok přenášený po síti. Přijímač musí být připojen k internetu stejně jako počítač, kabelem nebo bezdrátově (wifi).