Stařík2

Jaký je rozdíl mezi DAB radiem , DAB+ rádiem a internetovým rádiem.

Jakým způsobem ,,chytá,, DAB rádio signál ? Zjistil jsem , že jde dost kvalitně , ale pouze na prutovou . výsuvnou anténu.Bude hrát i v místě kde není dosah internetu ? Internetové rádio ,,chodí,, na data z routru , bude mu stačit i data z mobilu ? Tak jak to je ?

Nejlepší odpověď
Radius

DAB u nás se vysílalo zpočátku v L pásmu (1400 – 1500 MHz), bylo nutné DAB rádio, co má L pásmo (vétśinou přijímače zn. Pure). Dnes už se vysílá DAB v bývalém 3 TV pásmu (174 – 230 MHz bývalé TV kanály 6 – 12). Dnes se vysílá v DAB+, kde je vyšší komprese a tak se tam vejde více programů.

Také mám internetové rádio, kde mohu poslouchat tisíce programů z celého světa, včetně internetových rádií (často poslouchám Radio Povídka).
Má Wifi 2.4 i 5 GHz ale také vstup do internetu přes konektor RJ45.

Umím tam přidávat i internetová rádia, která chybí. Je tam např. i Radio Flash a další.

Další odpovědi
Edison

DAB i DAB+ jsou šířeny jako běžné analogové rádio. Jde o rádiové vlny s digitální informací obdobně, jako je DVB-T(2). Pokrytí DAB najdeš jistě na stránkách rádií, možná České radiokomunikace by to mohly mít komplexně zpracováno. Něco je i zde: http://www.di­gitalradiodab­.cz/mapy-pokryti.html . Internetové rádio je něco jiného, to potřebuje internetové připojení. U toho bych se zajímal, jestli má kabelové i WiFi. Třeba doma bych pak preferoval kabelové připojení, na cestách z mobilu udělat třeba hotspot. Ale bacha, jedou pak data přes telefon. Rozdíly DAB a DAB+ v linku.

Zdroj: http://www.di­gitalradiodab­.cz/co-je-dab.html