Lurtz.k

Musím danit příjmy z HeroHero.co a případně jak? Když jsem OSVČ, mám paušální režim do 1 mil ročně, který nepřekročím.

Odpovědi
kajak98

Paušální daň se uznává pouze u hlavní činnosti, takže pokud mimo hlavní činnosti budeš vydělávat tvorbou obsahu na HeroHero.co jedná se už o vedlejší činnost, které se paušální daň týkat nebude a musíš ji zdanit. Pokud nemáte doložitelné výdaje související se streamováním vyšší než 60 % vašich celkových příjmů, vyplatí se vám použít 60% výdajový paušál. Zbývajících 40 % pak budete danit 15% sazbou.