Tw!st

Musím danit příjem ze sportovního sázení?

Pár dní zpět jsme společně s uživatelem Alesh vyvinuli kalkulačku pro sportovní sázení (teda zásluha za kalkulačku patří především jemu- já jsem přišel pouze s konceptem jak by měla fungovat).
Již několik dní to testuji a zatím to funguje jak má a zisky ze sázení převyšují mé příjmy jakožto živnostníka.
Kde je ta hranice, kdy se příjem ze sázení musí danit? Přece mi netvrďte že se musí danit vše, to by ti štamgasti v hospodách co si u pivka sází po dvacetikačkách museli věnovat více času papírováním než fotbálku u pivečka.
Četl jsem, že se musí danit výhry nad 100 tisíc. Ostatní tedy nemusí? Respektive když si vydělám za měsíc třeba 200 tisíc akorát si tikety rozdělím tak, aby jednotlivá výhra nikdy nepřesahovala 100 tisíc, tak se mě danění netýká? Nebo by muselo být sázení mým jediným zdrojem příjmu, nebo jak to je?

Odpovědi
Kelt

Nevím, jak je to s těmito výhrami. Když vyhraješ ve Sportce první cenu, tak se o tom ví, že daný člověk podal sázenku v Chrudimi, budou chtít občanku a asi ti to dají osobně, ale protože budou mít tvoje údaje, tak to asi budeš muset přiznat. Ale u těch výher na tip nevím. Nejlepší bude, když se budeš informovat na Finančním úřadě .

autacek

Strejda Bureš ti to s mazanou Alčou vysvětlí. Logiku v tom nehledej, nikoho nezajímá kolik prosázíš, ale výhru ti nově zdaní, aby bylo na vrtochy spojené s kupováním voličů, případně na neproplacené dotace z EU Afertu.

klasikkos

Takových lidí co si mysleli, že mají zaručenou strategii jak vyhrát v ruletě už bylo… Mimochodem na co vsázíte když se nic nehraje?

Mc Merkurion

@autacek: … názory se píšou do diskuze, na otázku nějak neodpovídáš, to se musíš neustále projevovat jako chvilkařskej buran ??? oni mu to na rozdíl od tebe vysvětlí, ty vo tom víš akorát tak p*d …