pulda

musí dcera podávat daňové přiznání, platím ji nájemné 12Kč ročně

Nejlepší odpověď
Funna

pokud částka nepřesáhne 15 000 za rok, tak ne…takže na nějakých 12 korun za rok, můžete vklidu zapomenout…(12Kč za rok?…kde jsou takové nájmy, bych se přestěhovala .-)

Další odpovědi
autacek

V souladu s § 38 písm. g zákona o daních z příjmů podává daňové přiznání:

Každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč. Daňové přiznání však se podává v případě, že tyto příjmy nepřesáhly 15 000 Kč, ale byla vykázána daňová ztráta.

Zaměstnanec s podepsaným daňovým prohlášením, který pobírá příjmy z jednoho nebo více zaměstnání souběžně, dále pokud je jeho jiný příjem z podnikání, pronájmu nebo příležitostného prodeje vyšší než 6000 Kč.

Bohužel se však obávám, že ceny mezi Vámi sjednané nevybočují z cen v místě a čase obvyklých, tedy takových, jaké by byly sjednány v běžných vtazích, kdy se dostáváte do poněkud do problému, jelikož u dcery by byla za zdanitelný příjem považována správcem daně právě tato cena obvyklá.

Osobně bych doporučoval užívat předmět nájmu v rodině po osobní dohodě bezúplatně, kdy náklady spojené s provozem , opravami a údržbou bytu, včetně případné amortizace vyjádřené v odpisech, by již dcera nikde neuplatňovala.

ahold

Ve vašem dalším příspěvku žehráte na špatné zákony. Že nemáte nárok na příspěvek na bydlení, když nemáte nájemní smlouvu s dcerou.
A jaký příspěvěk máte na mysli, když vaše nájemné činí 1,–Kč za měsíc?
A teď vidím, že už to admin smazal. To je dobře.
Vychytralost je mírné slovo pro ten váš dotaz.