HankaKCB

Mohu prodat zboží, od kterého mám fakturu na své jméno (bez IČ), když jsem podnikající fyzická osoba?

Myslím tím zboží nakoupené v maloobchodě a prodat ho dál.

Doplnění: Jak jsem již zmiňovala, jsem podnikající osoba a příjem tedy běžně daním. Jde mi jen o to, zda mohu zboží prodat a jeho pořizovací cenu zahrnout do nákladů, i přesto, že bylo pořízeno v maloobchodě a na faktuře není uvedeno moje IČ.

Odpovědi
mosoj

Ano. Zahrneš do nákladů i tržeb.
nesmí se ale jednat o zboží na které je třeba jiné živnostenské oprávnění.
Takových komodit je dnes ale málo ( zvukové nosiče a pod.).

Tw!st

Ano, pokud je to příležitostní prodej tak můžeš. Pokud by to ale bylo nakoupeno na tvé IČ, pak už je to bráno jako podnikatelská činnost a zisk si budeš muset zdanit.
Mosoj: Nemůžeš si do nákladů a tržeb zahrnout fakturu, na které nemáš vyplněné své IČ. Taková faktura je pro účetnictví neplatná!

nyjono

No … měla bys případně prokázat, že uvedené spolu souvisí.
Coby zubařka bys např. mohla těžko prodávat cihly.
Pokud by ti tedy nezbyly třeba z rekonstrukce ordinace.