pilostta

Mohu na Babettě jet jako na kole, aniž bych nastartoval?

Nejlepší odpověď
Kepler

Otázka obvykle končí otazníkem. Ale ano, dá se jet, pokud má ten kozí dech pedály a zařadíš neutrál. Je to ale docela fuška.

Další odpovědi
Pruzkumnik

ANO, konstrukce Babetty to umožňuje na všech typech se šlapátky
Stačí u bloku motoru v místech kde je sekundarni malé ozubené kolečko povytáhnout kulisu a pootočit do zapadnutí do polohy kdy řetěz nebude zabírat do motoru
Takže budeš moc šlapat a jet aniž bys nastartoval
Akorád když není spuštěný motor tak nesvítí světla a nefunguje elektrický klakson, pokud jím babetta disponuje 😁
Tady je to krásně vidět: čas 4:00
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lLAPkyD4u­Og&t=0s
a tady to máš vidět na 207čce: čas 1:50
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MFoXMCYB­Pio
ale určitě zkokni ty videa celé :) jinak na kanále Jawa bomber najdeš i videonávody jak co rozdělat a vyčistit a nastavit na babettě 210, a taky co je třeba za doklady na babetu, doporučuji :)

Shoehardt

Můžeš, ale na Tour de France to nebude.

dubraro

Kepler:
Babeta nemá neutrál. Má odstředivou spojku – když se motor netočí, je odpojený od převodovky.