zjentek

Mohou si cizinci koupit naše vodovody a kanalizace? Třeba nečekaně Němci?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jim je Francouzi prodají, tak samozřejmě ano. Putin o ně zřejmě mít zájem nebude.

Další odpovědi
aliendrone

Myslíš jako třeba v Praze, kde Veolia si nechává tučně platit za vodu, zatímco město platí opravy a údržbu? Nevím, ale takových šolíchů jsou MRAKY. ;) :D :D

Už se MOC těším, jak to Pepa25 označí za „kryptokonspiraci“. On to je ale BĚŽNÝ STANDARD, takhle se prostě hospodaří s veřejným majetkem v odporné zločinecké havloidní dem(ent)okracii. :(

annas

PROČ JE PRODEJ NAŠÍ VODY A ZISKY Z VODY V RUKOU CIZÍCH KORPORACÍ A KDO JE ZA TO ODPOVĚDNÝ?

Stát předal vodárny městům, a obcím. Okresní vodárně a městům zůstala infrastruktura (povinnost ji financovat), ale peněžní toky z vody, i právo inkasovat zisk z vodného a stočného, přešly na zahraniční koncerny, který nemusí tyto peníze investovat zpět do obnovy trubek v České republice!

https://pravda­ovode.cz/proc/

Jak se u nás privatizovala voda. Zrada politiků, komplot s nájezdníky.
Děly se tu věci, které neprošly ani v Rusku či na Ukrajině
10. 8. 2019

Např. v Olomouci. Sídlo Veolie bylo zapsáno do sídla městské vodárny VHS Olomouc již v roce 1997. Valná hromada přitom schválila Smlouvy s Veolií až v prosinci roku 2001 a to protiprávním způsobem, kdy se hlasovalo o stejném bodu dvakrát a zástupce FNM hlasoval v rozporu se svým pověřením..

V letech 2004–2005 Mze přesto hlasovalo PRO vyvedení zisků z okresních vodáren, přes zavedení tzv. s koncerny a údajně vůbec nevědělo, pro co hlasuje.

Pravomocný názor soudců Vrchního soudu v Olomouci:

http://pravda­ovode.cz/novin­ky/wp-content/upload­s/2016/12/vs-provozn%C3%AD-model-protpr%C3%A1vn%C­4%9B.jpg

Celé usnesení si můžete ZDARMA stáhnout ZDE

Koncern platí vodárně za trubky nájem, ale ten hned započte do ceny vody, takže nájem ve skutečnosti platí městské vodárně lidé

Nájem není zisk městské vodárny a nejde ani o investici koncernu do infrastruktury.

Nájem je výnos okresní vodárny a ta ho v lepším případě použije na pokrytí režijních nákladů a část možní i investuje, ne koncern.

Pokud ho investuje a investici dál spravuje koncern, je to pro koncern geniální systém odborně nazývaný dobývání renty. Veřejný sektor platí koncernům investice na kterých koncerny poté dolují zisky.

Co lidí neví?

Veřejný sektor financuje investice a cizinci inkasují zisky.

  1. Nájem odvozený od odpisů je položka, kterou městské vodárny měly před zavedením provozních smluv s koncerny plně k dispozici, jen pod položkou odpisy.
  2. Nájem je součástí ceny vody, takže ho ve skutečnosti hradí občané. Přes koncern jen proteče.
  3. Nájem je ve výši historických pořizovacích cen, logicky proto nestačí ani na prostou reprodukci. Proto musí obnovu trubek často financovat i města ze svých rozpočtů (další naše peníze).

atd.

http://www.ces­kenarodnilisty­.cz/clanky2/Jak_se_u­_n%C3%A1s_pri­vatizovala.html

Radek Novotný Říjen 20, 2017

elkon

Proč by nemohli, je to otázka nabídky a poptávky. Bylo to i u nás. Jedno vedení města prodalo vodárnu Francouzům a po několika létech jiné vedení města koupilo vodárnu zpět. Je to Kocourkov za naše peníze.

xiperio

Kdokoliv
Pokud bude chtít prodat.

zdenek l

Mohou si je koupit, když je někdo prodává. Zpětný odkup bude zase dražší.