faustka

Mohou light nápoje zpomalovat hubnutí, i když mají 0 kalorií?

Light nápoje – vliv na hubnutí

Nejlepší odpověď
marci1

Při hubnutí bych rozhodně light nápoje vynechala. Stále bys měla chuť na sladké a pocit hladu.
Výborný nápoj na hubnutí je: do džbánu nakrájíme okurku na tenké plátky, nastrouháme trochu zázvoru, přidáme podle chuti citron, zalijeme vodou a dáme vychladit přes noc do lednice. Nebo alespoň vodu s citronem. Brzy se zvykneš a bude ti to chutnat, osvěží tě to a ještě je to zdravé. ☺

Další odpovědi
cochee

Zadal jsem do gůglu „light nápoje“ a první dva subjekty, co na mě houkly: „Nová studie: Po light nápojích nezhubnete, ale přiberete!“ a „Šokující pravda o light nápojích: Z lehkého pití budete těžší!“ I když jde o Bleskem placené protlačení na první pozice, ani ostatní články nehovoří v jiném tónu. Vysvětlení je v oněch prvních dvou článcích, další asi budou ve stejném duchu. Na vině je funkce mozku, který signalizuje, že přestože na jazyku je sladká chuť, tak tělo nedostalo najíst a udržuje pocit hladu. Takže mozek „jde do ledničky a vyluxuje ji.“ Mimochodem těch 0 kalorií taky není tak úplně nula, bez kalorií je snad jen čistá voda ;)

Pruzkumnik

no pokud je to pravda tak brzo padnou různý light nápoje :D

da ny

Všemu „light“ z nápojů i potravin (zejména jogurty, nebo 0% tuku) v obchodech je lépe se vyhnout obloukem! Nic zdravého to není, chemická šidítka ;).

ivzez

Sem chodí rozumní lidé, je nesmysl očekávat, že by někdo ze zdejších
uživatelů měl osobní zkušenosti s vlivem „light nápojů“ na hubnutí.

Nápoje i potraviny s označením „light“ hubnutí nezpomalují,
ale vysloveně mu brání. Navíc poškozují zdraví, přestože se
reklamě daří přesvěčit řadu lidí o opaku.

Šidlo

ivzez: vy ste v živote nedali ani len piesok na ihrisku do úst, ani v 2 rokoch, že? prečo máte potrebu pasívne agresívne urážať ostatných?

áno, na prelome milénií, mali sme 10–15 rokov a mysleli si, že light nápoje sú zdravé…všade sa to písalo…hm.....a potom sme boli stále hladní, viacerí začali kouřiť, aby nejedli.....tak­že tak

flimak

Light napoje urcite nemaju 0 kalorii
Mozno cista voda :D

faustka

já myslela, jestli někdo nemá osobní zkušenosti, najít na netu umím :)

faustka

děkuji za názory, o chemickém složení a jeho vlivu na zdraví nepolemizuji, to je jasný. Mě fakt zajímá jak mozek reaguje na sladkou chut, která vlastně sladká není. Jestli slinivka uvolní inzulín, nebo ne :)