Mohl by člověk podnikat na ŽL, pokud má jen základní vzdělání?

Zajimalo by mě i jaké podmínky musí zájemce splňovat, aby mohl legálně podnikat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

U živností „volných“, Ti základní vzdělání stačí.
Koukni do živnostenského zákona, tam to všechno zjistíš.
http://www.no­veaspi.cz/pro­ducts/lawText/1/39498/1/­2?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_content=ziv­nostensky-zakon&utm_cam­paign=NoveASPI

Další odpovědi
autacek

Podmínky jsou obor od oboru jiné, dokonce to může být i v různých zemích jinak.

Navíc vedle příslušného oboru musíš zvládnout pochopit a dodržovat předpisy, které bys jinak ani znát nemusel, a je tedy na vlastním zvážení, zdali něco takového mentálně zvládneš a není-li pro tebe lepší nechat se zaměstnat.

Drap

Na některý živnostenský list nepotřebuješ vůbec žádné vzdělání. U některých profesí a některých živností je však nutné i patřičné odborné vzdělání.

Kelt

Podle mne jsou důležité schopnosti a jiné vlastnosti, které umožňují, aby člověk mohl podnikat. Henry Ford a Edison neměli žádné vysokoškolské vzdělání ale věděli, co chtějí a dokázali to prosadit.

LidaHk

Je to tak, že na některý ŽL nepotřebuješ vůbec žádné kvalifikaci nebo vzdělání. A pro některé ŽL je vzdělání potřeba. Drtivá většina je v režimu bez potřebného vzdělání. Firmu taky založí každý…

yuko

Umíš plést svetry? Vyrábět nábytek? Ukaž, že něco umíš. A to pak prodej. Namaluj obraz – líbí se? Tak ho vystav a prodej. Umíš zpívat? Tak zpívej i se základkou. Na ŽL nepotřebuješ školu.

brazdarom19

Jasně, proč ne? Dnes může podnikat opravdu každý. A vzdělání v tomto není nijak podstatné. Například spousta manuálních prací nevyžaduje žádné odborné vzdělání a přesto, pokud jste v tom dobrý, tak v takových oborech můžete podnikat. Já mám třeba „jen“ maturitu a to v úplně odlišném oboru, než ve kterém podnikám. I přes to jsem se do podnikání pustil. Moje podnikání funguje hlavně online, což mi zcela vyhovuje. Díky tomu jsem si přes https://sidlo­firmypraha5.cz/ mohl i dovolit založit si virtuální sídlo firmy.

novaklen

Je to tak, na podnikání často školu nepotřebujete. Podnikatelského ducha a nějaké základní znalosti ohledně financí ale určitě ano. Hlavně ty finance jsou důležité. Já jsem třeba ve své firmě v prvních letech absolutně zanedbávala finanční řízení a pěkně se mi to vymstilo. Teď už to mám ale naštěstí zvládnuté dobře.