jirka F

Měl by člověk vážit stejně, jako je jeho výška? Je to pravda, nebo ne?

Mám dotaz, jenom tak jsem si spočítal na internetu BMI, zadal jsem tam svoji výšku a váhu 176 cm a 76 kg a zobrazilo se mně tam pár kilo nadváha, jak je to možný, když všichni říkají, že člověk by měl mít stejnou váhu i výšku? Nebo to není pravda nebo to BMI je všude na internetu jiný?

vlastně ne myslím tím např: 176cm a 76kg
Předem děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
arygnoc

ideálna hmotnosť (váha) je viac menej poplatná dobe, prostrediu a mnohým iným faktorom (kondícia, vek, pohlsvie, množstvo tuku, svalstva, ale i rožná doba, …), taká marylin monroe by dnes bola neskutočne tučná herečka.

ale k tým indexom.
pred cca 40-imi rokmi sa hovorilo, že ideálna hmotnosť je výška-100.
dnešný index bmi má [zhruba] vzorec (výška-100)*0,9.

podľa bmi je ideálna hmotnosť pri výške 176 cm 76 kg – 7,6 kg = 68,4 kg.
ale – každý sme iný, nehovoriac o hmotnosti kostí, rozložení tuku, množstva svalstva, takže nejaký index asi nie je moc univerzálny.

😉

Další odpovědi
quentos

„Stejnou váhu i výšku“? To myslíte vážně? Takže při 176 cm byste měl vážit 176 kg? To asi ne, že.
Ale i kdybyste měl na mysli, že váha by měla být stejná jako „výška minus 100“, v žádném případě to neplatí stoprocentně. Jak správně upozorňují ve zdroji, v případě BMI se vždy jedná o výpočet pouze orientační, „protože se při výpočtu nepřihlíží k dalším důležitým aspektům, jako je věk, procenta tukové a svalové hmoty, stavba těla, pohlaví“.
Podle níže uvedeného zdroje je Vaše BMI ještě v normě, není tedy třeba se znepokojovat. Zde vidíte, že se jedná skutečně o orientační výpočet, když podle jednoho zdroje je to v normě, kdežto podle jiného už mírná nadváha.

Zdroj: http://www.fit­hall.cz/rest/ti­py/bmi.html?gclid=­Cj0KEQjwrJ2tBRD13N­7T5u7k9I8BEiQA5A­PAAOExx-WX1HW-LcYWwTi0TgVK1sJg­X3hERVte_mPsJ_ca­AhHR8P8HAQ

zjentek

tak to já bych vážil 188kg ..podle tvejch výpočtů ;q

led

Svojho času sa hovorilo, že „BMI ideálneho amerického muža“ = výška-100±8%
Ale ako tak pozerám na „pochodujúce živé pollitre piva“ a „namakané sklady umelých výživ“ je tam skôr to „+“
PS.
arygnoc,
tak ako doba sa mení, tak aj ideál krásy sa mení s dobou, potom aj „ideálna váha“ sa mení, všetko má súvis so všetkým…

ReHu

To platilo kdysi dávno a hlavně to bylo výška v cm nad 100. Mělo se myslím odečíst cca 10 %.
Také BMI je už out, protože nepočítá s dalšími faktory. Ale orientačně lze brát v úvahu.